Benjamin Graham «Akıllı yatırımcı PDF Oku»

31.01.2024
61
Benjamin Graham «Akıllı yatırımcı PDF Oku»

Benjamin Graham Akıllı yatırımcı PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Benjamin Graham Akıllı yatırımcı tarafından kaleme alınan Benjamin Graham Akıllı yatırımcı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Benjamin Graham Akıllı yatırımcı PDF Oku

Benjamin Graham «Akıllı yatırımcı» pdf indirYazar(lar) Benjamin Graham
Kategori(ler) Ekonomi
Yıl 2020
Sayfa 648

OKU KITAP INDIR

Akıllı yatırımcı kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

“Yatırımcılık ile ilgili gelmiş geçmiş en iyi kitap.”
Warren Buffett, Ünlü yatırımcı, dünyanın en zengin 3. adamı

“Hayatınız boyunca tek bir yatırım kitabı okuyacaksanız, bu olsun.”
Forbes

“Bu kitap Benjamin Graham’ın yatırımcılık ile ilgiliki müthiş başarı kazanmış temel ilkelerini net bir biçimde açıklıyor.”
Money

“Bu kitap yaşamınız boyunca başarılı yatırımlar yapabilmeniz için gerekli bilgileri ve mantıksal çerçeveyi eksiksiz ve anlaşılır biçimde sunuyor. Sizin yapacağınız tek şeyse gerekli duygusal disiplini sağlamak.”

“Yatırımcılığın temel ilkeleri hisselere iş ortaklığı gibi bakmak, piyasa dalgalanmalarını yararınıza kullanmak ve hesaplamalarınızda bir güvenlik marjı bırakmaktır. Bunları bize Benjamin Graham öğretti, yüz yıl sonra da yatırımcılığın temel taşları bunlar olacak.”
Warren Buffett

Warren Buffett’ın önsözü ve sonsözü ile, Jason Zweig’in güncel yorumlarıyla

Amazon’un en fazla satan 100 kitap listesinden hiç düşmeyen bu efsane kitaptaki ilkeleri dikkat ve istikrarla yaparak:
●Yatırımcılıkla spekülasyonun farkını öğrenerek spekülasyondan korunacak,
●Yatırımcı üyelik hesabınızı, riske bakış açınızı öğrenerek kendiniz için doğru yatırım stratejisini oluşturacak,
●Özel emeklilik fonlarınızı etkili ve verimli yönetmeyi öğrenecek,
●Birikimlerinizi krizlere, enflasyona ve panik dalgalarına karşı koruyacak,
●Orta ve uzun soluklu zamanda akılcı, sürdürülebilir ve reel getiriler elde edecek,
●Niteliği ne olursa olsun varlıkların doğru değer ve fiyat aralıklarını güvenilir biçimde bilecek,
●Akıllı bir yatırımcı için panik dalgalarının ve fiyat düşüşlerinin fırsat olduğunun bilincine varacak,
●Doğru zaman ve koşullarda alım-satım yapmanın ilkelerini kavrayacak,
●Gereksiz alım-satım ve pozisyon alımların daima zarar getirdiğini bilecek,
●Değerli ve doğru fiyattan alınmış varlıkları furyalara kapılmadan elde tutmanın önemini anlayacaksınız.
Tahmin edileceği gibi bu kitap kısa vadede zengin olma hayali kuranlara ve spekülatörlere göre değil. Lakin ister birikimlerini koruma ve makul risklerle akılcı getiriler sağlama peşindeki bir pasif yatırımcı olun, ister piyasalara gereken emek ve zamanı harcayarak daha yüksek getiriler elde etme hedefi olan bir aktif yatırımcı, bu kitaptaki ilkeleri özümseyip yatırımlarınıza yansıtırsanız, müthiş sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.

Yatırım gibi zor ve rekabetçi bir alanda 45 yıl önce yazılmış bir kitabın bugün hâlâ çok satanlar listelerinin üst saatleri civarında yer alması sıradışı bir durum, fakat Benjamin Graham de olağanüstü bir yazar. Warren Buffett, David Abrams, Walter Schloss gibi uzun soluklu zamanda dahi hemen hemenların çok üzerinde getiriler sağlamış ünlü yatırımcıların akıl hocası ve “değer yatırımcılığı” ekolünün yaratıcısı Graham, bunun yanı sıra fikirlerini açık ve duru biçimde ifade edebilen iyi bir yazar ve ilkelerini kendi parasıyla yaparak hemen hemen üstü getiriler elde eden iyi bir yatırımcıydı. Bu kitapta başarılı yatırımcılara yön veren ilkelerin, ustalarının ağzından en nitelikli ve anlaşılır anlatımını bulacaksınız.

Buna ek olarak; Wall Street Journal, Money, Time, Forbes gibi saygın yayınlarda yazmış ünlü finans gazetecisi Jason Zweig’ın bu kitaptaki fikirleri 21. yüzyıl koşullarına uyarlayarak ve kitabın yazımından 30 yıl sonra gerçekleşmiş “dot.com balonu” gibi hadiseleri inceleyerek eklediği “yorum” kısımlarını okuduğunuzda, Graham’in öğretilerinin çok az öğretinin geçebildiği bir testi geçerek hem günümüze, hem geleceğe ışık tutmaya devam ettiğini net bir biçimde göreceksiniz.


Benjamin Graham Akıllı yatırımcı kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Benjamin Graham Akıllı yatırımcı ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Benjamin Graham Akıllı yatırımcı online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama