Masalların Terapötik Gücü PDF Oku

25.03.2024
44
Masalların Terapötik Gücü PDF Oku

Masalların Terapötik Gücü PDF oku, PDF kitap depomuzda, Erhan Akın Oğuzhan Yıldırım Aykut Narin tarafından kaleme alınan Masalların Terapötik Gücü isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786254178221 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Masalların Terapötik Gücü kitabı 186 olarak yayınlanmıştır.  Masalların Terapötik Gücü kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Masalların Terapötik Gücü PDF Oku.

Masalların Terapötik Gücü PDF Oku

Masalların Terapötik Gücü adlı kitap, masalın büyüleyici yönünü ve insan yaşamına sunduğu benzersiz katkıyı değişik bir disiplinden incelemeyi amaçlamaktadır. Masalın binlerce yıl öncesindeki konumu ile modern çağdaki görüntüsü bir arada inceleyerek özellikle masalın terapötik zamandaki uygulamalarından söz etmektedir.
Bu kitap, barındırdığı farklı masallar aracılığıyla çocuk, ergen ve yetişkinlik zamanındaki bireylerle çalışan ruh sağlığı profesyonellerine bir rehber görevi görebilir. Bunun bunun yanında öğrencilerinin ve çocuklarının dilsel, ruhsal, duygusal, sosyal ve zekâ gelişimine fayda sağlamak isteyen eğitimcilerin ve ebeveynlerin masalı etkin biçimde kullanmasına destek sunabilir.
Masal ve psikoloji gibi çok sayıda ortak detaya sahip olan farklı iki disiplinin bir arada incelendiği ilk kaynaklardan birisi olan kitabın hem masal ve edebiyat hem de psikoloji ve dil eğitimi alanına mühim katkılar sunacağı öngörülmektedir.
Masallar, yalnızca çocukları uyutmak için değil bunun yanı sıra yetişkinleri uyandırmak görevini de görür. Tolstoy’un da dile getirdiği gibi “Bir insanı bedenen ameliyat etmek için uyutmak, ruhen ameliyat etmek için ise uyandırmak gerekir”.
Yaşamın zorluklarına karşı uyanık kalabilmek dileği ile…
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama