Momo PDF indir Oku

27.10.2023
127
Momo PDF indir Oku

Momo PDF indir, PDF kitap depomuzda, Michael Ende tarafından kaleme alınan Momo isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786052993019 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Momo kitabı 304 olarak yayınlanmıştır.  Momo kitabını 07.09.2017 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Momo PDF Oku.

Momo PDF indir

Zaman, yaşamın kendisidir.Ve yaşamın yeri yürektir.
 
Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan ufak bir kızdır. Buldukları veya kendisine armağan edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Lakin müthiş bir kabiliyeti mevcuttur: Momo, olağanüstü bir dinleyicidir ve bunun için bi hayli bol zamanı mevcuttur.
Bir gün hayaletimsi topluluk “duman adamlar” görülmektedir. İnce hesaplı planlar kurup bireylerin zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur.
Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur. Acaba Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?
Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya bir araya getirilen Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünya çapında 7 milyonun üzerinde satılmıştır.
 
 
 “Michael Ende’nin romanları uzun senelerdır ‘kült kitaplar’ arasında.”
Stuttgarter Zeitung 
 
Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”
Die Welt 
 
“Michael Ende’nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti.”
Buch aktuell

Momo Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.