Halime Kaptan PDF Oku

19.03.2024
31
Halime Kaptan PDF Oku

Halime Kaptan PDF oku, PDF kitap depomuzda, Rıfat Ilgaz tarafından kaleme alınan Halime Kaptan isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789753482561 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Halime Kaptan kitabı 168 olarak yayınlanmıştır.  Halime Kaptan kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Halime Kaptan PDF Oku.

Halime Kaptan PDF Oku

100 Temel Eser listesinde de bulunan Halime Kaptan’ı
bugün bu ülkede yaşayan herkesin okuması gerekir…

 
Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri Halime Kaptan, yeni kapak tasarımı ve gözden geçirilmiş yeni baskısıyla Çınar Yayınları’nca yeniden yayımlandı.
Rıfat Ilgaz, tarihte örneğine az rastlanan bir kahramanın hikâyesini anlatıyor Halime Kaptan’da. Bir kadın kaptanın fırtınalar, azgın dalgalar ve korsanlarla mücadele ederek İnebolu’ya cephane taşımasının romanıdır bu.
Kurtuluş Savaşı senelerı… Eli silah tutan bütün erkekler cepheye gönderilmiştir.
Köyde yalnızca yaşlılar, kadınlar ve çocuklar kalmıştır. Herkesin tuza, şekere, ekmeğe hasret kaldığı o günlerde Halime geçimini sağlamak maksadıyla sandalla Karadeniz’e açılır. Erkek şekline bürünerek oğlu ve iki tayfasıyla çıktığı ilk seferinde bin bir zorlukla mücadele eder. Bu zorluklar onu senedirmaz; Karadeniz’e tutkuyla bağlanır Halime…
Halime Kaptan, Türk kadınının ülkesi için denizlerde verdiği mücadelenin ve Kurtuluş Savaşı’na cephane kadar, dalga dalga “umut” taşımasının da bir belgeselidir.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.