Adam Phillips «Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü PDF Oku»

03.02.2024
35
Adam Phillips «Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü PDF Oku»

Adam Phillips Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Adam Phillips Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü tarafından kaleme alınan Adam Phillips Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Adam Phillips Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü PDF Oku

Adam Phillips «Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü» pdf indirYazar(lar) Adam Phillips
Kategori(ler) Psikoloji
Yıl 2023
Sayfa 168

OKU KITAP INDIR

Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Hepimiz bir şeyleri seçmekle başka şeyleri kaçırdığımız hissine kapılırız farklı zamanlarda. Bir yaşamı seçmekle başka hayatlardan mahrum kaldığımızı düşünürüz. Psikanalist ve yazar Adam Phillips’in kitabının adı bu kaçınılmaz ve içinden çıkılmaz duruma atıfta yer alıyor. Ama kitabın konusu bununla sınırlı değil: Her zamanki incelikli ve özgün bakış açısıyla Phillips, temel insani duygu ve tecrübelerden bazılarını mercek altına alıyor. Küçüklüğümüzden beri yakında zamandan tanıdığımız hüsran neden kaynaklanır? Aşkla hüsran arasında nasıl bir ilişki var? Peki ya tatmin? Arzulanan şeye ulaşmak tatmin getirir mi, yoksa olası bir tatmini sonsuza dek yok etmekten başka bir işe yaramaz mı? Gerçek bir tatmin olabilecek mü? Neden illaki bir şeyleri anlamak, kavramak istedik? Kavrayamamak neden bir dışlanmışlık ve ufak düşme duygusu verir? Kuralları ihlal etmenin yanımıza kâr kalmasından keyif almamız bizim hakkımızda ne söyler? Nasıl olur da yaşamadığımız deneyimler ile ilgili, yaşadığımız deneyimlere kıyasla daha çok şey biliyormuş gibi görünürüz? Bu ve benzer sorular üzerine kafa yorarken Phillips, başta Shakespeare ve Freud olmak üzere edebiyatın ve psikanalizin ileri gelen isimlerinden faydalanıyor ve ele aldığı eserlere taze bir soluk getiriyor.


Adam Phillips Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Adam Phillips Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Adam Phillips Kaçırdıklarımız Yaşanmamış Hayata Övgü online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.