Ah Minel Hayat PDF Oku

18.03.2024
38
Ah Minel Hayat PDF Oku

Ah Minel Hayat PDF oku, PDF kitap depomuzda, Gözde Demirel tarafından kaleme alınan Ah Minel Hayat isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059708371 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Ah Minel Hayat kitabı 96 olarak yayınlanmıştır.  Ah Minel Hayat kitabını 13.06.2017 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Ah Minel Hayat PDF Oku.

Ah Minel Hayat PDF Oku

1933, Bursa. İpek atölyelerinde dünyaca ünlü bir kumaş üretir genç kadınlar, hiç ulaşamayacakları bir kumaştır o: Krep Keriman. 17 yaşındaki Seniha ve genç kadın işçilerin hikâyesi, Gazi Paşa’nın Bursa ziyaretiyle bütünleşir.
1944, Ankara. Almanya’daki Nazi iktidarı sebebiyle Ankara’veyavet edilen profesörlerden Mösyö Albert, dünyaya geldiğu toprakları özlemle anarken Türkiye’yi ikinci memleketi kabul eder. Bu savaş, ajanların da savaşıdır: Nella ve İlyas (nam-ı diğer Çiçero)’ın savaşı.
1956, Eskişehir. Çocukluğunda Romanya’dan göç eden Hayri Akay, Tatar olarak anılmasına ve arada bir ötekileştirilmesine rağmen kökleriyle bağlıdır iki toprağa.
1966, İstanbul. İstiklal Caddesi her zamanki gibi cıvıl cıvıldır. Emek Sineması şaşaalı günlerindedir. “Ah Güzel İstanbul” filmi de Seniha’yı, Mösyö Albert’i, Hayri’yi ve ailelerinin hikâyelerini güzel Emek’te buluşturur.
Gözde Demirel, farklı zaman dilimlerinde farklı şehirlerde yaşayan bireylerin hikâyelerini toplumsal değişimlerle aktarıyor okurlara. Her birimiz farklı kentlerde, farklı hayatlar yaşasak da hissettiklerimiz farkında olmadan bizi birbirimize bağlıyor.
Eşref gidecekken bir an durdu.
— Son bir şey soracağım size, çok özür dilerim, gerçekten hastalık verdim.
– Buyurun?
— Eğer başka bir yerde, gitmek zorunda olmadığım, adımızın, yaşamımızın öneminin olmadığı bir yerde karşılaşsaydık, mesela demin seyrettiğimiz filmin içinde olsaydık…
— Evet?
— Benimle bir çay içer miydiniz?
Gülümsedi Sandra. Gülümserken büyüdü adeta. Kendinden hiç ummayacağı bir cesaretle yanıtladı.
— Koca bir semaveri birlikte bitirirdik belki…
— Teşekkür ederim.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.