Alesta PDF Oku

29.03.2024
16
Alesta PDF Oku

Alesta PDF oku, PDF kitap depomuzda, Batuhan Aşıktoprak tarafından kaleme alınan Alesta isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789750758898 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Alesta kitabı 208 olarak yayınlanmıştır.  Alesta kitabını 15.11.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Alesta PDF Oku.

Alesta PDF Oku

Kimse karışmadı çocuğa, o da birinin –oturma odasından getirdiği sandalyeyi misafirinin yanına çeken annemin– karışmasını gerektirecek şeylerden uzak duruyor, yalnızca çayını yudumluyordu. Onu kusturmayacak kadar açık ve ılık bir bardak çay. Geçen sefer çocuğun ağzına vaktinde yerleştirilemeyen poşet bu kez masada hazır bekliyordu, annem kendisini utandıracak aksiliklerin yolunu kapamıştı çoktan, çünkü bunu gurur meselesi haline getirmişti. Ama birkaç haftada çocuk için nereden, nasıl bulduğunu hiç anlamadığım sevgi şimdi gözümün önünde ve benim için bile açık seçikti.
 
 
 
Gündeliğin konforunu terk edip risk almanın, geleneğin dışına adım atmanın birbirine bağlı birden fazla koşula bağlı olduğunu başarılı üslubuyla gösteren Alesta alt-orta sınıf bir çekirdek ailenin olduğu kadar çareyi ülkenin bunaltıcı atmosferinden kaçmakta bulan gençlerin, cinsiyet kimliklerine mühürlenen önyargıların, “insandışı hayvan”larla kurduğumuz ilişkilerin, içinden geçtiğimiz Türkiye hakikatlerinin de romanı.
 
 
 
Aşıktoprak, bakışını mizantrop sayılabilecek başkişiliğinde odaklarken; mültecilerin, transların, işçilerin tecrübelerini, git gide artan ekonomik kriz karşısında geliştirilen hamasi söylemleri ve daha iyi bir yaşamı kurmaktaki ısrarın imkânlarını da işaretliyor.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.