Anne Şiirleri Antolojisi PDF oku indir

23.02.2024
53
Anne Şiirleri Antolojisi PDF oku indir

Anne Şiirleri Antolojisi PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, tarafından kaleme alınan Anne Şiirleri Antolojisi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 10.10.2001 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  sayfadan oluşan Anne Şiirleri Antolojisi kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Anne Şiirleri Antolojisi kitabını Arif Ay numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Anne Şiirleri Antolojisi PDF Oku.

Anne Şiirleri Antolojisi PDF Oku

Ahmet Kutsi Tecer, Cahit Sıtkı Tarancı, Faruk Nafız Çamlıbel, Ziya Osman Saba, şiirlerinde; annelerin çocuklarına karşı sevgisini, onların üzerlerine titreyişlerini, onlar üzerindeki beklentilerini dile getirirler. Yine bu şairler, anne şefkatini, anne sıcaklığını, tek sığınılacak yerin anne kucağı olduğunu belirtirler şiirlerinde.
Necip Fazıl Kısakürek “Anneciğim” şiirinde:
“Ak saçlı başını alıp eline,
Kara hülyalara dal anneciğim,
O sıcak kalbini bahtın yeline
Bir ince tüy gibi sal anneciğim.”
diyerek metafizik duygularla ölüm karşısındaki anneyi dile getirir.
Elinizdeki bu antolojide, 132 Türk şairinden seçilmiş 187 şiir bulunmaktadır. Bunun yanı sıra antolojide şiirleri olan şairlerin biyografileri de verilmiştir. Bu haliyle antoloji ilk ve orta öğretimdeki öğretmen ve öğrenciler için bir başvuru kitabı niteliği de taşımaktadır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.