Ay Zalim Bir Sevgilidir PDF oku indir

24.02.2024
54
Ay Zalim Bir Sevgilidir PDF oku indir

Ay Zalim Bir Sevgilidir PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Robert A. Heinlein tarafından kaleme alınan Ay Zalim Bir Sevgilidir isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 02.12.2019 dilinde ve 464 ebatında basılan ayrıca  The Moon Is a Harsh Mistress sayfadan oluşan Ay Zalim Bir Sevgilidir kitabı 9786053756590 olarak yayınlanmıştır.  Ay Zalim Bir Sevgilidir kitabını Can Çakır numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Ay Zalim Bir Sevgilidir PDF Oku.

Ay Zalim Bir Sevgilidir PDF Oku

Robert A. Heinlein şüphesiz ki tarihin en etkili bilimkurgu yazarlarından; Isaac Asimov’un deyişiyle bilimkurguya yön veren üç büyük yazardan biriydi. Samuel R. Delany ise yazarın tür üzerindeki tesirini, “Heinlein’ın etkisinden kurtulmaya çalışanlar her seferinde gökyüzü veya okyanus gibi engin bir şeyle uğraştıklarını fark ediyorlar,” diyerek anlatmıştı. En kaliteli roman dalında Hugo Ödülü’nü dört kez kazanan üstat halen bu rekoru elinde tutuyor. Hugo ve Prometheus ödüllü Ay Zalim Bir Sevgilidir ise birden fazlalarınca yazarın en iyi eseri olarak kabul ediliyor.
 
Ay’ı Dünya’dan kontrol eden Otorite’ye karşı, yalnızca mahkûm ve sürgünlerin gönderildiği ceza kolonisine dönüşmüş Ay’daki isyanın ve devrimin öyküsü bu. Ayrılıkçı hareketin önderleri durumuna gelen bir bilgisayar uzmanı, karizmatik bir genç kadın ve yaşlı bir akademisyenin köleleştirilmiş bireylerin geleceğini değiştirme hikâyesi. Ve birbirinden farklı bu üçlüye ek olarak, kendi kendine bilinç kazanmış, mizah yolunda tüm ayrıntı kısmını devrimin nihai başarısına adamış olan süper bilgisayar Mike’ın çabası burada anlatılan.
 
Ay Zalim Bir Sevgilidir siyaset, insanlık, tutku, devrim, teknoloji, mizah ve insan özgürlüğüne adanmış yaşamların peşinde koşan bir başyapıt. LeGuin’in Mülksüzler’i gibi, siyasi bilimkurguda bir devrim!
 
“Heyecan verici, zihin açıcı, inanç zorlayıcı… Döneminde yazılan her şeyden daha iyi!” –Theodore Sturgeon
 
“Ay’daki devrimi ve bilinç kazanan bir robotu incelikle anlatan eşsiz bir klasik.” –Jo Walton
 
“Beatles müzik için ne anlama geliyorsa, Heinlein da bilimkurgu için eşdeğer öneme sahip.” –John Scalzi
 
“Heinlein, bilimkurgunun üç büyük novasından biri.” –Isaac Asimov
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.