Başkan Hasta PDF oku indir

23.02.2024
41
Başkan Hasta PDF oku indir

Başkan Hasta PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, İpek Alkan tarafından kaleme alınan Başkan Hasta isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256765351 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Başkan Hasta kitabı 320 olarak yayınlanmıştır.  Başkan Hasta kitabını 17.01.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Başkan Hasta PDF Oku.

Başkan Hasta PDF Oku

“Sami odaya girince gözlerinden yaşlar boşalmaya başladı. Hıçkıracaktı fakat sesi duyulur korkusuyla bir yastığı ısırarak ağlamaya başladı. En son ağlama hissini, televizyondaki o profesörün ‘kendi ekibinin onu yönettiğini’ ima ettiği konuşma sonrası hissetmişti. Çok ağır gelmişti. Kendisini susturmaya çalışıyordu. Durmaya çalıştıkça daha da çok katılıyordu. Tuvalete kapattı kendisini. Ağzına yastığı tıkmış, elleriyle kafasını iyice bastırıyordu. Uzun zaman sonra ilk kez böyle ağlıyordu. Kendi imparatorluğundaki çaresizliği ona epey koymuştu. Savaşırdı, savaşacaktı da. Zorunda olduğu için. Başka seçeneği olmadığı için. Eskiden fazla da içinden gelerek, hevesle tüm cepheleri korurken, şu an bu mecburiyet ne de yaman çelişkiydi. Yine de şu an galip olan o değildi. Basının ne söyleyeceği yahut nasıl çarpıtacağı umurunda değildi. Bir talimatına bakardı. Ama ya kendisi? Kendisine bunların doğru olduğunu nasıl söyleyecekti?”
 
Ülke önderi, Başkan Sami, geldiği mevkiyi ve kurduğu düzeni sorgularken, sistemin değil de kendisinin hasta olduğuna kani gelmektedir. Lakin, kim hasta bir başkanı ister ki? Sahip olduğunu düşündüğü yaşamın, aslında ona sahip olduğunu gördüğünde ok yaydan çoktan çıkmıştır artık.

Başkan Hasta; toplumsal algının yönetimi, etrafındakilere ve kendisine yabancılaşmış yöneticileri ve her şeyin asıl belirleyicisi denge sahipleri ile modern günümüzü siyasi bir sahnede ifade etmektedir.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.