Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir

27.10.2023
77
Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir

Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir, PDF kitap depomuzda, Prof. Dr. Niyazi Karasar tarafından kaleme alınan Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 16 x 23.5 cm ebatında basılan ayrıca  368 sayfadan oluşan Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler kitabını 9786055426583 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF Oku.

Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir

Kitap, 2016 senesinde yeniden yazıldı. İkinci yazımda, Yazar’ın, Araştırma Yöntembilimi alanında, hemen hemen elli yıllık araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden edindiği birikim ile bilimsel araştırma algısı yeniden yapılandırıldı. Gerçek yaşamın karar süreçlerinde etkili oldukları gözlenen bütün algısal iradeler bilimsel ilgi alanına dâhil edildi. Böylelikle, yaşamı bir bütün olarak anlama, açıklama ve kontrolde yaşanan bilimsel araştırma sınırlıklarının kaldırılması veya hafifletilmesi amaçlandı.
Kitap, iki kesimden buluşmaktedir. Birinci kesimde, Bilimsel İrade Algı Çerçevesi ile Araştırma Eğitimi; ikinci kesimde ise araştırma sorununin tanımlanmasından rapor yazımına kadar olan Araştırma Süreçleri, temel kavram, ilke ve teknikleri ile bir bütün hâlinde ve özgün bir yapı içinde sunuldu.
Rapor hazırlamanın ayrıntı kısmı, buradaki algı çerçevesi ile, yazarın yirminci basım ile birlikte ikinci yazımı yapılan Araştırmalarda Rapor Hazırlama kitabında verildi.

Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama