Bin Gemi PDF Oku

29.03.2024
32
Bin Gemi PDF Oku

Bin Gemi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Natalie Haynes tarafından kaleme alınan Bin Gemi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 07.03.2022 dilinde ve 344 ebatında basılan ayrıca  A Thousand Ships sayfadan oluşan Bin Gemi kitabı 9786254141072 olarak yayınlanmıştır.  Bin Gemi kitabını Hilal Dikmen numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bin Gemi PDF Oku.

Bin Gemi PDF Oku

Burada anlatılan hikâyeler, hayatları Troya Savaşı’nın ilmeklerine dolanmış kadınların hikâyeleri.
 
Gecenin yarısında bir kadın uykusundan uyanır ve sevdiği şehrin alevler içinde olduğunu görür. Grekler ve Troyalılar arasındaki on yıllık savaş artık sona ermiştir. Troya düşmüştür. Kaderleri artık Greklerin elinde olan Troyalı kadınlardan onlar adına Akhilleus’la savaşan Amazon prensesine, Odysseus’un dönüşünü bekleyen Penelopeia’dan kan davaları yüzünden her şeyi başlatan üç tanrıçaya…
 
 “Bana şarkını söyle Musa, dedi ve ben de dile getirdim. Kadınların, gölgeler içindeki kadınların şarkısını dile getirdim. Unutulmuş, göz ardı edilmiş, adı anılmamışların şarkısını dile getirdim. Bu asla bir yahut iki kadının hikâyesi değildi. Bu hepsinin hikâyesiydi. Bir savaş, yaşamlarına dokunduğu bireylerin yarısını göz ardı etmez. Öyleyse biz neden edelim?”
 
 “Natalie Haynes, kendine özgü tutkusu, zekâsı ve feminist bakış açısıyla Troya Savaşı’nın sessiz kadınlarına ihtiyaç duyulan sesi veriyor.”
Madeline Miller, Ben, Kirke‘nin yazarı
 
“Sürükleyici bir feminist başyapıt.”
 – Deborah Frances-White
 
 “Natalie Haynes hızla bu neslin Mary Renault’su olmakta; Troya Savaşı’nı tamamen kadınların bakış açısıyla anlattığı Bin Gemi, yazarın eserleri içinde en iyisi.”
Observer
 
“Haynes mesleğinin ustası. En eski hikâyelerimizden birine sıcacık bir hayat üflemeyi başarıyor.”
 – Telegraph
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.