Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa PDF Oku

26.03.2024
16
Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa PDF Oku

Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa PDF oku, PDF kitap depomuzda, Nermin Abadan Unat tarafından kaleme alınan Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786053996439 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa kitabı 488 olarak yayınlanmıştır.  Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa PDF Oku.

Bitmeyen Göç / Konuk İşçilikten Ulus-Ötesi Yurttaşlığa PDF Oku

Göç, gitgide küçülen dünyamızda yaşanmakta olan en mühim toplumsal olgulardan biri olmaya devam ediyor. Yaşlı kıtamızın bir köşesinden diğerine, bir ülkesinden başkasına akan göçmenler yerleştikleri topraklara yeni ilişkileri taşırken, yeni kimliklerin de oluşmasını sağlıyor. Bugün Cumhuriyet Türkiyesi’nin beş milyona yakın yurttaşı, çoğunluğu Avrupa’da olmak üzere dünyanın her yerinde söz konusu bu kimliğin tespit ettiği ilişkileri her gün yeniden üretiyor.

Göç olgusu üzerine kırk yıldan beri kuramsal ve uygulamalı incelemelerinı sürdüren Prof. Dr. Nermin Abadan-Unat bu çalışmasında, demografik hareketlerin tarihçesini, bunun Türk toplum yapısında yarattığı değişimleri ve ülkeler arası alanda oynadığı rolü irdelemektedir. Yapıtında bu değişimlerin neticesinde yaşanan kuşaklararası değişiklikları ve ulus-devletin yeni işlevlerini inceleyen Abadan-Unat, küreselleşme çarkına giren yeni Türk göçmenlerin, göçmen veren ve alan bir çok ülke vatandaşı gibi değişik bir yurttaşlık bilincine eriştiğini saptarken; “ikili”, “üçlü” ve “çoklu” kimliklerin çifte vatandaşlık statüsünü de aşarak yeni bir kimliğe sahip, yeni tip insanı yaratığını belirtmektedir.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.