Bul Beni Anne PDF oku indir

12.02.2024
39
Bul Beni Anne PDF oku indir

Bul Beni Anne PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Dürsaliye Şahan tarafından kaleme alınan Bul Beni Anne isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 13.10.2023 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9789750409349 sayfadan oluşan Bul Beni Anne kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Bul Beni Anne kitabını Tansel Baybara numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bul Beni Anne PDF Oku.

Bul Beni Anne PDF Oku

“Bul Beni Anne,” 1974 senesinde Fatih Cami avlusuna bıra­kılan bir bebeğin, Cemil’in yaşamından esinlenerek yazıl­mıştır. Yurtlarda ve sokaklarda geçen, kimsesiz, engelli bir ço­cuğun annesini arama macerasıyle birlikte, temiz kalabil­me mücadelesine tanık olduğumuz eser, “Fakir Baykurt Roman Ödülü”ne lâyık görülmüştür. 
 
8 aylık bir bebekken, Fatih Cami avlusuna annesi tarafından bırakılan Cemil’in tek bir muradı mevcuttur; annesini bulmak ve ona sorular sormak: “neden beni bıraktın anne, benim babam kim, anne beni hiç sevmedin mi, beni hiç aradın mı, bir anne nasıl yavru­sunu bırakır?..” Bu sorular onun hayata tutunma kaynağıdır; gece yattığı parkların so­ğuğunu, itilip kakıldığı sokakların acımasızlığını, duygularını, suretini yitirmiş toplumun vicdansızlığını ve tüm bunların neticesinde hissettiği acısını dindiren tek şey mevcuttur: Bir gün annesini bulabilmek… 
 
“Bul Beni Anne” adlı roman, bi hayli yalın anla­tıma rağmen, yaşamın siyah-beyaz olarak gerçekte de ikiye ayrıldığının otoportresini çizmekte, bi hayli etkili bir üslup kurmaktadır. Cemil’in yurtta idari personel tarafın­dan tükettiği tokat, aslında okurken bizlerin de yüzüne atılan bir tokattır. Yazar, top­lumun umarsızlığı, ikiyüzlülüğü ve çürümüşlüğü üzerinden bizlere aslında hepimizin neye dönüştüğünü kuvvetli bir dille anlatıyor, ama asla üst bir dil kurmuyor; içinden içinden sizi ele geçiriyor, yani aslında yazar size kim olduğunuzu usul usul hatırlatıyor. 
 
Yazarın dördüncü romanı olan “Bul Beni Anne”, yetiştirme yurtlarındaki çetrefil çocuklukları ve görmekten kaçınarak ötekileştirdiğimiz sokaklardaki hayatları anlatıyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.