Buzdan Top PDF oku indir

03.02.2024
46
Buzdan Top PDF oku indir

Buzdan Top PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Uğur Deveci tarafından kaleme alınan Buzdan Top isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786052651445 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Buzdan Top kitabı 504 olarak yayınlanmıştır.  Buzdan Top kitabını 03.05.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Buzdan Top PDF Oku.

Buzdan Top PDF Oku

İşaret. Orta. Yüzük. Ve serçe. Bir kamyonet, dondurmalar, yanlış adreslere teslim edilen buz kalıpları. Kurmaca içinde kurmaca; var-yok aynaların labirentine açılan kapı.
 
Uğur Deveci, aslında aynı kaynaktan beslenen, nihayetinde aynı yatağa akan ama ayrı ayrı yol alıyor gibi görünen hayatların hikâyesini anlatıyor Buzdan Top’ta. Bir elin parmakları gibi bir arada tutuyor onları, yıldızlar kadar uzağa düşürüyor. Ustaca ördüğü kurguyu buzdan bir topa dönüştürüyor ve bir kedinin önüne koyulan yün yumağı gibi okurun avucuna bırakıyor. Buzdan Top, yazarını gülümseten, okurunu hayret ettiren bir aradalığımızın romanı. 
 
“İnsan, bir günde hemen hemen on beş bin defa gözlerini kırpar, doksan bin nefes alır ve hemen hemen otuz beş bin karar verir. Yanlış nefes alması veya sonradan pişman bulunacağı biçimde göz kırpması imkânsızdır fakat binlerce karar verirken çok fazla hataya düşebilir. İnsan, hata yaptığını hemen fark etmez, fark ettiği zaman kabullenmez, ender olarak kabullendiğinde de verdiği karardan kolay kolay caymaz. Hem kendini hem de o kararın bedelini ödeyecek olan başka bireyleri akın kara olduğuna ikna ederek peşinden sürükler. Tıpkı Fuat’ın o sabah yaptığı gibi.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.