Çatışmayı Nasıl Yönetiriz Evde, İşte, Okulda PDF Oku

Çatışmayı Nasıl Yönetiriz  Evde, İşte, Okulda PDF Oku

Çatışmayı Nasıl Yönetiriz Evde, İşte, Okulda PDF oku, PDF kitap depomuzda, Kolektif tarafından kaleme alınan Çatışmayı Nasıl Yönetiriz Evde, İşte, Okulda isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. Nahide Nur Dumlu dilinde ve 128 ebatında basılan ayrıca  01.01.2016 sayfadan oluşan Çatışmayı Nasıl Yönetiriz Evde, İşte, Okulda kitabı 9786053183723 olarak yayınlanmıştır.  Çatışmayı Nasıl Yönetiriz Evde, İşte, Okulda kitabını Erkan Kıral numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Çatışmayı Nasıl Yönetiriz Evde, İşte, Okulda PDF Oku.

Çatışmayı Nasıl Yönetiriz Evde, İşte, Okulda PDF Oku

Yaşamda, “ben kimse ile çatışmadım” diyen insan bulmak zordur. Bu, birlikte yaşamanın ortaya koyduğı kaçınılmaz bir gerçekliktir. Yaşamın her alanında (evde, işte, okulda, sokakta, yaşam mücadelesinin olduğu her yerde) çatışma mevcuttur. Esasında çevremizde kimseyi bulamasak bile kendimizle çatıştığımız zamanlar da mevcuttur. Çatışmadan kaçmak, bunu görmezden gelmek var olan poblemlerin git gide derinleşmesine neden olmaktadır. Derinleşen sorunlar da derin yaralar açar. Derin yaraların açılmasına müsaade etmeden onlarla yüzleşmek, YIPRATMADAN ve YIPRANMADAN çözmek belki de bizim için işin en zor ama bir o kadar da etkili yoludur. Bunun bunun yanında bizi diğer varlıklardan ayıran insan olmanın gereği en iyi sonuca ulaşmak için çabalamaktır. Bunun için de çatışmanın varlığını kabullenmek, bununla nasıl mücadele edileceğini, bunun nasıl yönetileceğini bilmek ve tüm çatışmaları kazan-kazanla neticelendirmak gerekir. Çatışmanın ne olduğunu, nereden geldiğini, çatışmaya kimin veya neyin vesile olduğunu; buna ilişkin gerekli
önlemlerin nasıl alınacağının cevabını bu kitapta bulabilirsiniz. Evde, işte, okulda kısacası yaşamda çatışmayı görmezden gelmek “kendin için kuyu kazmaya benzer”, er veya geç kazdığın kuyuya düşersin. Sonuçta üzen de sen, üzülen de sen olursun. Ne üzen ol, ne de üzülen. Yaşam için çatışmasızlık kadar çatışmanın da gerekli olduğunu anla ve onu yönetebilme cesaretini göster. Kazan-kazan stratejisinin peşini bırakma. Unutma ki yalnızca yaşam bile tek başına bir çatışmadır. Önemli olan onu baş edilebilir hâle getirmektir. Bunu da başaracak kişi aynaya baktığınız zaman gördüğünüz kişiden başkası değildir.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.