Cennetin Çeşmeleri PDF Oku

28.03.2024
18
Cennetin Çeşmeleri PDF Oku

Cennetin Çeşmeleri PDF oku, PDF kitap depomuzda, Arthur C. Clarke tarafından kaleme alınan Cennetin Çeşmeleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 28.09.2022 dilinde ve 336 ebatında basılan ayrıca  The Fountains of Paradise sayfadan oluşan Cennetin Çeşmeleri kitabı 9786258327687 olarak yayınlanmıştır.  Cennetin Çeşmeleri kitabını Gökçe Çiçek numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Cennetin Çeşmeleri PDF Oku.

Cennetin Çeşmeleri PDF Oku

Hugo En İyi Roman Ödülü
Nebula En İyi Roman Ödülü
 
“Arthur C. Clarke zamanımızın gerçek dehalarından biri.” –Ray Bradbury
 
“TARİHTE İLK KEZ, CENNETE GİDEN BİR MERDİVENİMİZ OLACAK – BİR YILDIZ KÖPRÜSÜ.”
 
Arthur C. Clarke, bilimi edebiyatla eşsizce birleştiren, bilimkurgunun üç büyük ustasından biri. Cennetin Çeşmeleri ise bilimin popüler “uzay asansörü” düşüncesini, kurgusal bir tarihin merceğinden insanın gelişime duyduğu tutkuyla harmanlayarak ele alan bir şaheser.
 
22. yüzyılda her türlü teknolojik ilerleme gerçekleşmiş ama uzaya ulaşımde verimsiz ve çevreyi kirleten roketlerin ötesine geçilememiştir. Vannevar Morgan’ın hayali ise tüm zamanların en büyük mühendislik harikasını –36 bin kilometre yüksekliğindeki bir asansörü– tercih ederek Dünya’yı yıldızlara bağlamaktır.
 
Lakin Morgan’ın sayısız teknik, politik ve ekonomik sorunun üstesinden gelmesi ve Tanrı’nın gazabını dindirmesi gerekiyordur çünkü Yörünge Kulesi’ne uygun tek yer ekvatordaki Kutsal Sri Kanda Dağı’nın tepesidir.
 
Tam iki bin senedir ölümlülerin ihtişamından korunan Sri Kanda’yı Morgan fethedebilecek midir? Yoksa buna kalkışan tüm kral ve prensler gibi ölümüne mi koşmaktadır?
 
Cennetin Çeşmeleri, hem tanrılara hem de evrenin kanunlarına karşı verilen bir mücadele.
 
Yazarın sunuşu ve sonsözüyle
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.