Cümbüşçü Karıncalar PDF oku indir

07.02.2024
41
Cümbüşçü Karıncalar PDF oku indir

Cümbüşçü Karıncalar PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Pınar Selek tarafından kaleme alınan Cümbüşçü Karıncalar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789750524271 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Cümbüşçü Karıncalar kitabı 172 olarak yayınlanmıştır.  Cümbüşçü Karıncalar kitabını 18.05.2018 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Cümbüşçü Karıncalar PDF Oku.

Cümbüşçü Karıncalar PDF Oku

“Tezgâh, yalnızca yolcuları değil, geleni geçeni karşılıyordu. Gezineni, komşu esnafı, işçiyi, işsizi, güçsüzü; herkesi. Azucena, iç sesini hızla yitiren mahallenin gurur kaynağı olmuştu. Bundan dolayı kimse dokunmuyordu soluk kaldırımın üstüne konan bu enteresan ama güzel çiçeğe. Üstelik bu sevkiyat noktasında para alışverişi olmadığı için mali kontrol tehlikesi de yoktu. Paranoyak grubunun korktuğu şey başkaydı. Tezgâhın işlevi yalnızca meyve sebze sepetlerini sahiplerine dağıtmak değildi çünkü.”
 
Yolların, dehlizlerin, masalların, mavilerin garip ve divane hikâyeleri… Ağaçların dili, kaçak aşklar ve tatlı gülüşler. Pınar Selek, dünyayla savaşı, yediveren bencillikle uğraşı anlatıyor. Toprakla, tohumla, şiirle, vicdanla, paylaşarak, tekere çomak, ana yollarda, ara yollarda… Mafyaya, ırkçılara, çokuluslu şirketlere karşı; karıncalar misali usul usul, ince ince çalışarak. Direnen ve göğüs geren… Cümbüşçü Karıncalar göçlerle, sürgünlerle başkalaşan bir Avrupa kentindeki yeryüzü karıncalarının romanı; umudu ve mutluluğu pay etme kavgası.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.