Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi PDF oku indir

12.02.2024
33
Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi PDF oku indir

Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Yücel İzmirli tarafından kaleme alınan Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789753485708 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi kitabı 176 olarak yayınlanmıştır.  Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi kitabını 02.07.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi PDF Oku.

Cumhuriyet’in Öncü Gücü / Karşıyaka Kız Muallim Mektebi PDF Oku

Bilimsel ve çağdaş eğitim kurumlarımızdan birisi olan Karşıyaka Kız Muallim Mektebi’nin hikâyesi Türkiye tarihine ışık tutuyor.
Aralık 1914’den 7 Ekim 1949 tarihine kadar bir çok öğretmeni yetiştirerek eğitim sistemimize kazandıran Karşıyaka Kız Muallim Mektebi’nde, eğitim tarihimizin idealist yöneticileri ve öğretmenleri görev yapmıştı.
Atatürk’ün üç kez ziyaret ettiği Karşıyaka Kız Muallim Mektebi; Mustafa Necati, Hakkı Baha Pars, Vedide Baha Pars, İsmail Zühtü Kuşçuoğlu, Sabiha Gökçül, Resmiye Boysan, Mustafa Rahmi Balaban, Ahmet Talat Onay, Akif Bibioğlu, Ziya Somar gibi eğitim tarihimizde iz bırakan daha bir çok kıymetli eğitimcinin görev yaptığı ve çağın gereklerine uygun nitelikli eğitim sistemiyle Cumhuriyet Dönemi’nin ilk öğretmenlerini yetiştirmiş, tarihsel kimliği ve manevi değeri olan bir kurumdu.
Yücel İzmirli, Cumhuriyet’in Öncü Gücü: “Karşıyaka Kız Muallim Mektebi”nde bilimsel ve çağdaş eğitim kurumlarımızdan birisi olan bu okulun tarihini, sınırlı sayıdaki kaynaklardan yararlanarak titiz bir çalışmayla okurla buluşturuyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.