Düşünmek, Hayır Demektir PDF indir

27.10.2023
72
Düşünmek, Hayır Demektir PDF indir

Düşünmek, Hayır Demektir PDF indir, PDF kitap depomuzda, Jacques Derrida tarafından kaleme alınan Düşünmek, Hayır Demektir isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786258314694 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Düşünmek, Hayır Demektir kitabı 114 olarak yayınlanmıştır.  Düşünmek, Hayır Demektir kitabını 25.10.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Düşünmek, Hayır Demektir PDF Oku.

Düşünmek, Hayır Demektir PDF indir

1960-1961 akademik yılı: O sırada Sorbonne’da genel felsefe ve mantık asistanı olan Jacques Derrida, Alain’in “Düşünmek, hayır demektir” cümlesinin bir okumasına girişir. Dört oturumdan oluşan bu ders, gelmekte olan yapısökümcü bir yazının imlerini daha şimdiden okumamıza olanak sağlamaktadır. Bunu yaparken bunun yanı sıra “evet hayır”ın düşüncesinin, düşüncenin temel olarak ne olduğunun ve “evet, hayır” dediğinde ne demekte olduğunu kayda geçirir. Bunlar 1960’larda, Fransa’da düşüncenin en coşkulu olduğu zamanda Derrida’ya kendini yineleyen pedagojik dayanak noktaları sağlamakta olan sorulardı.
 
Elinizdeki baskının ortaya çıkışı bu soruların Derrida düşüncesi içinde daima temel nitelikte olduğunu gözler önüne çıkarıyor. Aynı sorular şimdilerde, düşünce ile inanç arasındaki farkın ne olduğunu söylemenin çoğu zaman zor olduğu bir çağda hâlen güncelliklerini korumaktadırlar. Doğduğu ülke olan Cezayir’in bağımsızlık savaşı sırasında Derrida tarafından elle yazılmış ve bugüne dek hiçbir bölümü basılmamış olan Düşünmek, Hayır Demektir seneler süren editöryal bir uğraş neticesinde tamamlandı. Böylelikle Derrida külliyatı içindeki en eski metinlerden biri okurla buluşmuş oldu.

Düşünmek, Hayır Demektir Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.