Fahrenheit 451 PDF indir

27.10.2023
83
Fahrenheit 451 PDF indir

Fahrenheit 451 PDF indir, PDF kitap depomuzda, Ray Bradbury tarafından kaleme alınan Fahrenheit 451 isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786053757818 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Fahrenheit 451 kitabı 208 olarak yayınlanmıştır.  Fahrenheit 451 kitabını 20.08.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Fahrenheit 451 PDF Oku.

Fahrenheit 451 PDF indir

“Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme neden olmuştu.” -Margaret Atwood
 
“Öyle bir eser ki, ile ilgili ne söylesem eksik kalır.” -Neil Gaiman
 
Hugo En İyi Roman Ödülü
Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü
 
Ray Bradbury yalnızca bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini ispatlayan belki de ilk yazar. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört temel kitabından birisi olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtı.
 
Guy Montag bir itfaiyeciydi. Televizyonun hüküm devam ettiği bu dünya çapında kitaplar ise yok olmak üzereydi zira itfaiyeciler yangın söndürmek yerine ortalığı ateşe veriyordu. Montag’ın işi ise yasadışı olanların en tehlikelisini yakmaktı: Kitapları.
 
Montag yaptığı işi tek bir gün dahi sorgulamamıştı ve tüm gününü televizyonla kaplı odalarda geçiren eşi Mildred’la birlikte yaşıyordu. Lakin yeni komşusu Clarisse’le tanışmasıyla tüm yaşamı değişti. Kitapların değerini kavramaya başlayan Montag artık tüm bildiklerini sorgulayacaktı.
 
İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra bu karanlık toplumda artık yaşanabilir miydi?
 
Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday.
 
“Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki senedir yaktığım kitaplardı.”

Fahrenheit 451 Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.