Gabriel Garcia Marquez «Kırmızı Pazartesi PDF Oku»

03.02.2024
35
Gabriel Garcia Marquez «Kırmızı Pazartesi PDF Oku»

Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi tarafından kaleme alınan Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi PDF Oku

Gabriel Garcia Marquez «Kırmızı Pazartesi» pdf indirYazar(lar) Gabriel Garcia Marquez
Kategori(ler) Roman, Aşk
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9781400034710
Yıl 2023
Sayfa 107

OKU KITAP INDIR

Kırmızı Pazartesi kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Gabriel Garcia Marquez’ın “Kırmızı Pazartesi” adlı romanı, 1982 senesinde İngilizce olarak ilk kez yayınlandı ve Nobel Ödülü’ne aday gösterilen en kısa romanlardan biri olarak kabul edilir. Lakin dünya çapındaki eleştirmenler, bu ince kitabın içinde büyük bir sanat eseri olduğunu kabul ederler.

“Kırmızı Pazartesi,” Santiago Nasar adlı genç bir Kolombiya-Arap kökenli adamın öldürülmesine neden olan hadiseleri anlatıyor. Onun ölümünün ardındaki neden, Vicario kardeşlerin onurunu korumak için gerçekleştirdikleri intikamdır. Suçu işledikten yirmi yedi yıl sonra isimsiz bir anlatıcı (olabileceken Marquez kendisi) bu trajediyi yeniden canlandırmak için bir zamanlar yaşadığı köye geri döner. Hikaye, şehir sakinlerinin ve anlatıcının hatırladığı, fakat engellemeye çalışmadığı trajik hadiselerin çeşitli ve sürekli olarak çelişen versiyonlarından meydana gelir.

Kitabın gücü, herkesin bunun yaşanacağını öğrenmeden önce ölüm ile ilgili bilgi sahibi olmasının benzersiz bir anlatımında yatar. Anlatıcı, hadiseleri tanık olarak anlatırken, tüm karakterlerin paylaşımı yaptığı bakış yönünden anlatır. Marquez’ın bu yaratıcı yöntemi, cinayet ile ilgili gizem ekler. İkinci bir kez suçu tahmin etmek, romanın heyecanını artırır.

Bunun yanı sıra, Marquez’ın olağandışı bakış açısı da romanın başarısına katkıda bulundu. Latin Amerikan kültüründe erkek onuru konusu, bu hikayenin temelinde yatan tutku ve suçtur. Marquez’ın diğer eserlerinde olduğu gibi, romanda doğaüstü bir öğe de bulunur: Santiago Nasar’ın öncesinde gördüğü rüya ve diğer gizemli işaretler, ölümü önceden haber verir. Marquez’ın sanatsallığı, bu unsurları tercih ederek okuyucuya masal, gerçeklik ve gerçeklerin enteresan bir karışımını sunar.

“Kırmızı Pazartesi,” akıcı dili ve sıradışı anlatımıyla gözleri üstüne topluyor. Bu kitap, bilim kurgu türüne yeni başlayanlar için bile çekici olan akıcı bir dili ve olağanüstü kurgusuyla gözleri üstüne topluyor. Bu kitabı kaçırmayın, çünkü sıradışı bir okuma deneyimi sizi bekliyor!


Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe PDF|MOBI|EPUB indir yandex yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi книги ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.