Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi Kendi Mizacını Tanı PDF Oku

18.03.2024
35
Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi  Kendi Mizacını Tanı PDF Oku

Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi Kendi Mizacını Tanı PDF oku, PDF kitap depomuzda, Üstat Hüseyin Hayrendiş tarafından kaleme alınan Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi Kendi Mizacını Tanı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 18.03.2024 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786257055062 sayfadan oluşan Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi Kendi Mizacını Tanı kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi Kendi Mizacını Tanı kitabını Mehdi Berzunejat numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi Kendi Mizacını Tanı PDF Oku.

Geleneksel İslami Tıp ve Hastalıkların Tedavisi Kendi Mizacını Tanı PDF Oku

Geleneksel Tıp Açısından insan bedeni ateş, toprak, su ve hava elementlerinden alınan safra, sevda, kan ve balgamdan oluşan dört maddenin etkisi altındadır, bu dört madde bedende nispi bir dengede olursa beden sağlıklıdır. Bu dört unsurdan bir yahut birkaçının, bir uzuvda yahut birden fazla uzuvlarda dengesini yitirerek azalması yahut artması durumunda hastalık görülmektedir.
Elinizdeki kitap bunların püf noktalarını dile getirmekte. Yaklaşık altı yüz hastalığın nasıl tedavi edileceği ve 930 ilaç belirlenmiştir ki, bunların her biri tedavi özellikleri yönünden geniş bir daireye sahiptir. Tedavi edici davranışlar ile, hemen hemen kırk çeşit davranış açıklanmıştır ki, bu davranışların her birinin tedavi için kendine özgü özellikleri mevcuttur. Örnek olarak; Hacamat, sülük nasıl tedavi edileceği, taş ile tedavi, hapşırtma, kusma-istifra, kokuyla tedavi, ağlatarak tedavi, mutlulukla tedavi vb.
Bunun yanı sıra Mizaç Tanımanın ne olduğu nelere etki ettiği ayrıntılı verilmekte; “İnsan bedeni, kan, safra, sevda ve balgam’dan oluşan dört unsurla tarif edilmiştir. Bu dört unsurun insan bedeninde nispi bir dengesinin olması durumunda insan bedeni sağlıklıdır. Bu unsurlardan birinde yahut bedenin bir organında artış yahut azalma olmasına bedenin hastalanması denir. Tabip bu dört unsurun nispi dengesinin bedende muhafaza edilmesine çaba gösterir
Kitap da ayrıca gündemimizden hiç çıkmayan hastalıklarında teşhis ve tedavi yolları gösterilmeye çalışılmıştır. Misal verilecek olursa; Kanser, tansiyon, diyabet, alzheimer, kalp-damar ve böbrek hastalıklarının sebebi ve nasıl tedavi edileceği gibi. Kitabın sahasında mühim bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz.
Hayırlara vesile olması ümit ve dileğiyle…
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.