Güneşin Altın Elmaları PDF Oku

29.03.2024
29
Güneşin Altın Elmaları PDF Oku

Güneşin Altın Elmaları PDF oku, PDF kitap depomuzda, Ray Bradbury tarafından kaleme alınan Güneşin Altın Elmaları isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 06.03.2023 dilinde ve 392 ebatında basılan ayrıca  The Golden Apples of the Sun sayfadan oluşan Güneşin Altın Elmaları kitabı 9786052650950 olarak yayınlanmıştır.  Güneşin Altın Elmaları kitabını Mehmet Moralı numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Güneşin Altın Elmaları PDF Oku.

Güneşin Altın Elmaları PDF Oku

“Bradbury bilimkurgu türüne yeni bir soluk getiriyor ve kalemi de bir o kadar kuvvetli.” C. S. Lewis
 
“Bradbury bi hayli fazla yaratıcı ve hümanist bir yazar.” Harold Bloom 
 
“YALNIZCA GÜNEŞ, BİLMEK İSTEDİKLERİMİZİ GERÇEKTEN BİLİYOR VE SIRLARA GÜNEŞ SAHİP.”
 
Ray Bradbury yalnızca bilimkurgunun değil, fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini ispatlayan belki de ilk yazar. Yazarın ilk derlemelerinden birisi olan Güneşin Altın Elmaları ise Bradbury’nin erken dönem öykülerinden otuz iki tanesini bir araya getiren gerçek bir hazine.
 
Bir kupa dolusu güneş ışığı için roketle Güneş’e giden bir kaptan, deniz fenerine âşık olan bir deniz canavarı, sevildiğini hissetmek isteyen bir cadı, kişisel cennetlerini keşfeden astronotlar…
 
Sıradan yaşamın enteresan, gizemli ve büyülü yanlarını, bilimkurgu ve fantazinin arasındaki sınırları esneterek anlatan öyküler içeren Güneşin Altın Elmaları’nda Bradbury aile, iktidar, hayal gücü, yalnızlık ve uygarlık gibi temaları kendine özgü dili ve üslubuyla işleyerek insanlık tarihinin dramatik bir özetini çıkarıyor âdeta.
 
İnsanlık başka dünyalara hasret olmaya mahkûm mudur? Yoksa tüm arzularımızı karşılayan bir dünya olabilecek mü?
 
Güneşin Altın Elmaları, içtekini keşfetmek için çıkılan uzak yolculuk.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.