Güneşin Öldüğü Gün PDF Oku

29.03.2024
21
Güneşin Öldüğü Gün PDF Oku

Güneşin Öldüğü Gün PDF oku, PDF kitap depomuzda, Yan Lianke tarafından kaleme alınan Güneşin Öldüğü Gün isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 20.04.2022 dilinde ve 336 ebatında basılan ayrıca  Rì xī (日熄) sayfadan oluşan Güneşin Öldüğü Gün kitabı 9786258401394 olarak yayınlanmıştır.  Güneşin Öldüğü Gün kitabını Erdem Kurtuldu numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Güneşin Öldüğü Gün PDF Oku.

Güneşin Öldüğü Gün PDF Oku

Rüya ile kâbus arasındaki çizgi çok incedir.
 
Haziran ayının başlarında dağların derinliklerindeki bir kasabada, on dört yaşındaki Li Niannian bir gariplik fark ediyor. Kasabanın sakinleri çöken geceyle uykuveyalacaklarına sokaklara çıkıyor, tarlalara gidiyor. Her yeri insanlar sarıyor.
 
Li Niannian şaşkın şaşkın izlerken bireylerin rüyada gezindiklerini, adeta güneş batmamış gibi günlük işlerine devam ettiklerini fark ediyor. Çok geçmeden daha fazla insan rüyaveyaldıkça gecenin karanlığında kıyamet kopuyor, en derindeki arzular bu vesileyle gün yüzüne çıkıyor. Yüzünü göstermeyen lütufkâr güneşi yeniden doğmaya ikna etmek ve kasabayı kurtarmak ise giderek daha garip ve rahatsız edici bir kâbusun ortasında kalan Li Niannian ve babasına düşüyor.
 
Güneşin Öldüğü Gün’de, Başkan Xi Jinping tarafından desteklenen “Çin rüyası” gerçekliğin kaosu ve karanlığıyla acımasızca sınanıyor. 
 
“Modern Çin edebiyatının ustalarından birinin bu sürükleyici ve tüyler ürpertici distopyasında, Çin’deki yaşamın gerçekliği ile Çin rüyasının güneşli iyimserliği arasındaki tezat ortaya konuyor.”  –Jung Chang
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.