Hamam Perileri PDF oku indir

12.02.2024
59
Hamam Perileri PDF oku indir

Hamam Perileri PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Hatice Karataş tarafından kaleme alınan Hamam Perileri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786257892100 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Hamam Perileri kitabı 206 olarak yayınlanmıştır.  Hamam Perileri kitabını 04.06.2020 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Hamam Perileri PDF Oku.

Hamam Perileri PDF Oku

Bazı zaman insanlar yaşarken kaybolurlar, kendilerini bulmak için çıkış noktalarına geri dönmeleri gerekir. Güneş de gizemli bir dostun yardımıyla arayış yolculuğunda çok uzun seneler öncesine gider.

“Güneş, çoktan dalmıştı derinlere. Daha önce hiç görmediği, toz bulutundan oluşan bir tünelin içinden geçiyordu. Yıldızlar göz alıcılıklarıyla etrafı aydınlatıyordu. Su İncisi de onun yanındaydı ve elinden tutmuştu. Mutluydular. Güneş, bir kuş kadar hafif hissediyordu kendini. Kısa bir süre sonra çok yeşil bir vadide yürümeye başladılar. Vadi o kadar yeşildi ki insanın gözleri kamaşıyordu. Yükseğe doğru yürüyorlardı ve gökyüzü masmavi, güneş de çok göz alıcıtı. Çok uzakta mor renkli dağların siluetleri yansıyordu. Güneş, elini uzatsa dağları yakalayacakmış gibi hissetti.”

Hamam
Âşıklar için dertlerini döktükleri kurna başları,
Gazel attıkları göbek taşları, örtündükleri peştamalları,
Sabunun mis kokusuyla yıkadıkları başları…
Arınmışlardı hepsi dertlerinden, pirinç çeşmede söylerlerdi içli şarkıları.

Kimi sabahın köründe gelir, kimi akşamları…
Dertlinin bilinmez ki ne zaman tutardı aşk sancıları.
Dinlerdi onları beyaz mermer taşları.
Duvarlar ağlardı dertlerine akardı gözyaşları.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.