Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) PDF oku indir

07.02.2024
45
Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) PDF oku indir

Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Sermet Muhtar Alus tarafından kaleme alınan Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 08.09.2023 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786256498549 sayfadan oluşan Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını Meral Demiryürek numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) PDF Oku.

Harp Zengininin Gelini (2 Cilt) (Cep Boy) (Tam Metin) PDF Oku

Sermet Muhtar Alus’un üçüncü romanı Harp Zengininin Gelini, önce Akşam gazetesinde tefrika edilir, ardından 1934 senesinde Kanaat Kütüphanesi’nin “Halk Romanları” serisinin üçüncü kitabı olarak yayımlanır. Diğer romanlarında olduğu gibi Harp Zengininin Gelini’nde de Sermet Muhtar’ın çizdiği ve “S” imzasını taşıyan karikatürler yer alır. Metnin içindeki kimi sahneleri canlandıran bu karikatürler aracılığıyla roman görsel açıdan zenginleştiği gibi, yazarın kurguladığı tiplerin onun gözünden görülmesini sağlaması yönünden da okura enteresan bir deneyim sunar. Bunun yanı sıra Sermet Muhtar’ın Türkçesindeki kelime, deyim, argo zenginliği ile meddah tarzı anlatımın imkânlarını başarıyla kullanışı, metnin okunurluğunu artıran özel unsurlardır.
 
Sermet Muhtar, Harp Zengininin Gelini romanında bütünüyle harp zenginlerinin sürdürdüğü dejenere yaşamı anlatır. Bir yandan sürekli olarak askere alınma haberleri gelirken diğer yandan İstanbul’daki sefahat âlemlerinde sürdürülen her türlü sapkınlık hali çok geniş bir şahıs kadrosu aracılığıyla gözler önüne serilir.
Harp Zengininin Gelini romanında maddi imkânın emek olmadan kolay ve gayrimeşru yollardan kazanılmasının getirdiği değerler yitimi, birbirinden kötü tipler ve olaylar üzerinden çarpıcı bir biçimde anlatılır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.