Haya ve Edep Örneği Hz. Osman PDF oku indir

12.02.2024
36
Haya ve Edep Örneği Hz. Osman PDF oku indir

Haya ve Edep Örneği Hz. Osman PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Ali Haydar Haksal tarafından kaleme alınan Haya ve Edep Örneği Hz. Osman isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786053265238 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Haya ve Edep Örneği Hz. Osman kitabı 215 olarak yayınlanmıştır.  Haya ve Edep Örneği Hz. Osman kitabını 13.09.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Haya ve Edep Örneği Hz. Osman PDF Oku.

Haya ve Edep Örneği Hz. Osman PDF Oku

“İslâm gelmeden önce, Osman olgun ve kişilikli biriydi. Çok yönlü özellikleri vardı. Edepli, zengin ve hoş sohbet, tatlı dilliydi. Halk arasında saygınlığa sahipti. Putlara pek itibar etmemiş, çirkinliklere bulaşmamış, şarap içmemiştir yaşamında.
Ticaretle uğraşır, asıl alanı manifaturacılık. Bu işte büyük başarılar elde etti. Mekke’nin sayılı zenginleri arasına girdi. Yanlışlara, İslâm’a girmeden önce de düşmedi. Bir el onu korudu, bir hale onu kuşattı.
‘Şarap aklı giderir. Akıl ise Allah’ın insana verdiği en kıymetli hazinedir. İnsan zor yarışmalarda galip gelerek değil, fakat aklıyla yükselir’ derdi.
Gençlerin eğlencelerine katılmaz, şarkı ve oyunlu toplantılarda bulunmaz, giysilerine özen gösterirdi.
Aklın yolu doğruyu bulmak ve o istikamette yürümek.
Bu bir aşka dönüşünce göz başka bir şeyi görmez.
Aşk, Sevgili’yle birlikte olmak.
Aşk, bağlılık.
Aşk, kuvvetliklere ve zorluklara dayanmak.
Ve vahiy kâtibi olmak…”
 
Çehâr yâr-ı güzin’in üçüncü yaprağı olan Hz. Osman’ın yaşamını Ali Haydar Haksal edebî bir dille kaleme aldı.  Güzel ahlakı, hoşgörüsü, tatlı dili ve cömertliğiyle bilinen Hz. Osman’ın yaşamı hepimiz için bir örnek teşkil ediyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.