İbret Alsana! PDF oku indir

12.02.2024
30
İbret Alsana! PDF oku indir

İbret Alsana! PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Rahim Tütüncü tarafından kaleme alınan İbret Alsana! isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786254201486 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İbret Alsana! kitabı 148 olarak yayınlanmıştır.  İbret Alsana! kitabını 14.04.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İbret Alsana! PDF Oku.

İbret Alsana! PDF Oku

Ölüm; insani duyguların en temelinde yatan ama günlük hayat içinde unutulmaya yüz tutma ihtimali en yüksek miktarda olan duygudur.
Hiç ölmeyecekmiş gibi bir duygu ve hırsla hareket eden birinin, bir vefat haberiyle sarsılıp kendisine çekidüzen vermeye çalışması acınacak bir durum mu, yoksa içten bir çaba mıdır? Ölümün yeniden bir doğuş olduğu gerçeğini kabullenmek neden bu kadar zor geliyor insana? Soyut düşünceler içinde yaşamayı becermek insanın altından kalkabileceği bir meziyet değil mi?
Kâinat içinde ibret alınacak bir çok husus gözler önündeyken neden inatla gözlerimizi kapatıyoruz? Ölüm gerçeğiyle uyanınca mı açacağız gözlerimizi bu hüsrandan?
Kuyudayız ama Yusuf (as) değiliz. Gözümüz kör ama Yakup (as) değiliz. Ateşler içindeyiz ama İbrahim (as) değiliz. Sırtımızda bir ton yük ama Muhammed (sav) değiliz. Ama mademki eşref-i mahlûkat olan bir âdemiz, yaratılış gayemizin gereğini yerine getirmemekten nedir gayemiz?

Bu güzide eserde bu mühim soruların yanıtlarını edebi bir üslup içinde bulabileceğinizi ümit ediyorum. Önümüze serilen bu ibret tablolarından herkes kendisine farklı pay çıkaracaktır eminim.
Pandemi sürecinin bana en büyük getirisi, babamın senelerdır binbir emekle biriktirdiği şiirlerini kitaplaştırabilme imkânı oldu. Daha önce yayına giren “Ben Bir Öğretmenim” ve “Damlalar” isimli kitaplarında da olduğu gibi baştan sonra büyük bir özen ve özveri ile çalıştığımız bu eserinin de, başta kıymetli babam Rahim Tütüncü’nün, sonra da naçizane bendenizin bir sadaka-i cariyesi olarak kalmasını istiyoruz. Okuyucusunu bulması, okuyucusunun ibret alması temennisiyle…
Hayat, yolun hepsi ise eğer,
Ölüm yolun sonu mu, başı mı?
Yoksa sonsuz yaşamın özeti,
Akan tek bir damla gözyaşı mı?

İbrahim Tütüncü
İlahiyatçı

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.