«İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens PDF Oku»

31.01.2024
58
«İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens PDF Oku»

İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens PDF Oku, PDF kitap depomuzda, İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens tarafından kaleme alınan İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens PDF Oku

«İki Şehrin Hikâyesi» Charles DickensYazar(lar) Charles Dickens
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9789750713392
Yıl 2012
Sayfa 464

İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens için özet (Açıklama)

Dünya edebiyatının en mühim klasik yapıtlarından birisi olan İki Şehrin Hikâyesi, Paris ve Londra arasında gelişen olay kurgusuyla, tarihin en hareketli anlarından birinin, Fransız Devrimi’nin ekseni etrafında şekillenir. Edebiyat dünyasının “Dickens’ın en büyük tarihî romanı” olarak, yazarın kendisinin ise “Yazdığım en iyi hikâye” diye tanımladıkları yapıt, Fransız Devrimi ile Terör Dönemi kargaşasında yaşamak zorunda kalan bir grup insanın özel hayatlarını aktarırken, dönemin acımasız toplumsal koşullarını da irdeler.

Hapsedildiği Bastille zindanından kurtarılan Doktor Manette ile iş işten geçmeden İngiltere’ye göndermiş olduğu kızının on sekiz yıl sonra buluşmaları ve Londra’da yeni bir yaşam kurmaları; sevgi, dostluk, özveriyle örülmüş bu yaşamın Paris’te gelişen devrim dalgasının haberleriyle gölgelenişi, iki şehri göz önüne seriyor okuyucuya. Paris’teki karanlık günlerin karşısında Londra’daki aydınlık ve dingin günler yer alıyor. Lakin her iki şehir de karanlığın içinde umudu, aydınlığın içinde hüznü taşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Kütüphanemizde İki Şehrin Hikâyesi kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir yahut Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

İki Şehrin Hikâyesi Charles Dickens PDF E kitap indir

PDF

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.