İnsanat Bahçesi PDF Oku

25.03.2024
33
İnsanat Bahçesi PDF Oku

İnsanat Bahçesi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Selma Dolgun tarafından kaleme alınan İnsanat Bahçesi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057375247 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İnsanat Bahçesi kitabı 208 olarak yayınlanmıştır.  İnsanat Bahçesi kitabını 21.10.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İnsanat Bahçesi PDF Oku.

İnsanat Bahçesi PDF Oku

Herkes kendi vatanında Sindirella’ydı. Zira kaçarken düşürdükleri ayakkabının diğer teki kendi topraklarındaydı. Onların kimliği ayakkabının geride kalan diğer tekiydi. Dönüp onu giymezlerse kimliksiz ve de vatansız bir külkedisi olarak yok olup gideceklerdi.
***
Aşk bir sınavdır! Birlikte ölmeyi göze almak aşk değil, ayrı olunsa da karşıdakinin nefes aldığını bilip şükretmektir. Aşk, sınırı aşmak değil, cesaret gösterip sınırda kalmayı göze almaktır. Aşk, aşkı için alemden vazgeçebileceğini herkese ispatlamak değil, gerektiğinde alem için aşkından vazgeçmeyi bilecek kadar âşık olduğunu kendine ispatlamaktır.
***
Cehennem dedikleri böyle bir şey olmalıydı. Ateş, ateş ve yalnızca ateş!.. İstanbul’un bağrı tutuşmuştu. Beyoğlu ateşler içinde yanıyordu. Haliç, Hasköy’e bakıp ağlıyordu. Ama nafile, gözyaşları yangını söndürmeye yetmiyordu. Yanıyordu Hasköy! Yanıyordu Beyoğlu! Yanıyordu İstanbul! Üç gün üç gece durmaksızın… Düğün değildi ki bu… Neden bu kadar uzun sürmüştü ve söndürülememişti? Oysa gözyaşları sel olmuştu, sönmeliydi bu ateş. Bu gözyaşları bu cehennemi soğutmalıydı. Nafile! Ne ateş sönmüştü ne de cehennem soğumuştu.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.