İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı PDF indir

27.10.2023
72
İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı PDF indir

İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı PDF indir, PDF kitap depomuzda, Jean Jacques Rousseau tarafından kaleme alınan İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 16.12.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786257419970 sayfadan oluşan İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı kitabını Esra Damla İpekçi numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı PDF Oku.

İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı PDF indir

Modern siyasi ve sosyal teorinin temel eserlerinden biri kabul gören İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı söylevinde Jean-Jacques Rousseau, gelişen medeniyetin zenginlik, güç ve toplumsal ayrıcalık gibi yapay eşitsizlikler yaratarak insanın doğal mutluluğu ile özgürlüğünü nasıl sekteye uğrattığını irdeliyor. Aydınlanma Çağı’nın yenilikçi ruhuyla kaleme aldığı çalışmasında, ilkel insanın hemcinsleriyle eşit olduğunu ve özel mülkiyetin doğuşunun “kötülüğün başlangıcı” sayılması gerektiğini ileri süren düşünür, sivil toplumun kökenlerine dair kapsamlı açıklamasıyla on sekizinci yüzyılın en eleştirel, en etkili çalışmalarından birini ortaya koyuyor. 

“Baskıya engel olmak ve tabiri caizse tüm varlıklarını oluşturan hayatlarını, özgürlüklerini ve mallarını güvence altına almak için değilse, insanlar neden kendilerini kendilerinden üstün olanlara teslim ettiler?”
 

İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.