İrade Terbiyesi PDF indir

27.10.2023
116
İrade Terbiyesi PDF indir

İrade Terbiyesi PDF indir, PDF kitap depomuzda, Dr. Ethem Bakar tarafından kaleme alınan İrade Terbiyesi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256495555 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İrade Terbiyesi kitabı 384 olarak yayınlanmıştır.  İrade Terbiyesi kitabını 22.08.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İrade Terbiyesi PDF Oku.

İrade Terbiyesi PDF indir

Fikrî çalışmalarımızı faydalı bir sonuca eriştirecek biçimde çalışmak, daima aynı mevzuyu düşünerek çalışmak… İşte bütün medenî ilerlemelerin, bütün dâhice buluşların temeli budur. Çalışmayı bu mertebeye ulaştırmak için ise nefsi hiç ara vermeksizin zorlamak, aynı maksadı takip için dikkatimize hükmedebilecek kudrette bulunmak, çaba ve gayretimizi aynı yoğunluk ve istikamette sürdürmek gerekir. Şüphesiz ki bu da her şeyden evvel sağlam bir iradeye sahip olmaya bağlıdır.
“Kaderimi tayin eden bir başka kitap da İbrahim Ethem’in Terbiye-i İrade başlıklı eseridir. Disiplin içinde çalışmayı bu kitaptan öğrendim.” Cemil Meriç
Bu sözler, İrade Terbiyesi kitabının Türk yayıncılığı tarafından uzunca bir aradan sonra “yeniden keşfine” imkân vermiş ve Jules Payot’nun eseri “Cemil Meriç’in tavsiyesi” mottosuyla tekrar tekrar basılmıştır. Oysa Meriç’in tavsiyesi gayet açıktır; o, Payot’nun değil Dr. Ethem Bakar’ın İrade Terbiyesi’ni önermiştir. Elinizdeki kitap hem bu vahim hatayı düzeltmekte hem de kitabın müellifinin hüviyetini ilk kez gün yüzüne çıkarmaktadır.
İrade Terbiyesi’nde Dr. Ethem, iradenin temel kavramlarından derin tefekkürün gücüne, duyguların etkisinden sağlam alışkanlıkların kazanılmasına kadar geniş bir yelpazede iradenin nasıl terbiye edileceği meselesini konu alıyor. Yazar, okuyucuyu iradesinin farkına varmaya ve yaşamını daha bilinçli bir biçimde yönlendirmeye davet ediyor. Çünkü fakat kendini bilip nefsini terbiye eden insan, hedeflerine ulaşma yolundaki önüne geçeri aşabilir.
Hedefine varmak isteyen okurlar için eşsiz bir rehber eser…

İrade Terbiyesi Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.