Irvin D. Yalom «Bir Psikiyatristin Anıları PDF Oku»

03.02.2024
40
Irvin D. Yalom «Bir Psikiyatristin Anıları PDF Oku»

Irvin D. Yalom Bir Psikiyatristin Anıları PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Irvin D. Yalom Bir Psikiyatristin Anıları tarafından kaleme alınan Irvin D. Yalom Bir Psikiyatristin Anıları isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Irvin D. Yalom Bir Psikiyatristin Anıları PDF Oku

Irvin D. Yalom «Bir Psikiyatristin Anıları» pdf indirYazar(lar) Irvin D. Yalom
Kategori(ler) Psikoloji
Yıl 2017
Sayfa 408

Bir Psikiyatristin Anıları kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Seksen beş yaşın acemisiyim. Sona doğru yaklaştıkça
sıra sıra başa dönen bir daire çizerek ilerliyorum.

Rusya göçmeni Yahudilerin ilk nesil çocuklarından olan yazar ve psikiyatrist Irvin D. Yalom, Washington, DC’nin düşük sınıfın çoğunlukta olduğu bir bölgesinde büyüdü. İçinde bulunduğu şartlardan kurtulmak istediği için aklına doktor olmayı koydu ve bunu olağanüstü bir yükseliş izledi. Başkalarının hayatlarını araştırmak üzerine bir kariyer inşa eden Yalom, kalemini ve terapötik bakış açısını bu kez kendisi için kullanıyor.
Yalom’un hikâyesi bir rüyayla başlıyor: Kendisi on iki yaşında ve yüzü sivilce izleriyle dolu bir kızın evinin önünden bisikletiyle geçiyor. Her sabah olduğu gibi kızla arkadaş olabilmek umuduyla kıza, “Selam Kızamıklı!” diye bağırıyor. Ama rüyasında kızın babası, Yalom’u her gün tekrarladığı bu kelimelerin onu incittiğine dair ikazyor. Yalom’a göre bu, empatinin doğuşu; bu dersi hiç unutmamış.
Sevgiye ve pişmanlığa dair anekdotlarla iç içe geçmiş olan Bir Psikiyatristin Anıları’nı okurken, kitapları birden fazla insan için yol gösterici bilge bir psikiyatrist ve düşünürün yaşam yolculuğuna tanıklık ediyoruz. Ama bu yalnızca bir insanın hayat hikâyesi değil, Yalom’un yaşamına ve gelişimine dair düşünceleri, bizi kendi köklerimiz ve yaşamımızın anlamı üzerine düşünmeye de davet ediyor.
“Etkileyici, kuvvetli ve hem konusu hem de Yalom’un yaşadığı zamanlar yönünden düşündürücü. İnanılmaz bir kitap.”
Abraham Verghese, Gözyaşı Kapısı’nın yazarı

“Yalom’un içe bakışlarının ve manalı kelimelerinin hayranı olanlar, onun geçmişinin en özel ayrıntı kısmını, tutkularını ve verimli bir yaşamın kapılarını açan anahtarları bu kitapta bulacak.”
Kirkus Reviews

“İnsan ruhu hususunda dünyanın en mühim ve en başarılı uzman kişilerından birinin içten, içgörülerle dolu anıtı.”
Daniel Menaker

“Irvin D. Yalom’un senelerdır büyük bir hayranı olarak Bir Psikiyatristin Anıları’na bayıldım. Bu ondan beklediğimiz kitaptı; kendi benliğine derin bir yolculuk… Onun içten ve canlı hikâyesi aslında okuyucuların kendi hayatlarını sorgulamalarına da yol gösterecek. Bize cesur ve yerinde bir öz analizin nasıl bir şey olduğunu gösteriyor. Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap.”
Jay Parini


Irvin D. Yalom Bir Psikiyatristin Anıları kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Irvin D. Yalom Bir Psikiyatristin Anıları ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.