Kadınlar Ülkesi PDF Oku

25.03.2024
45
Kadınlar Ülkesi PDF Oku

Kadınlar Ülkesi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Charlotte Perkins Gilman tarafından kaleme alınan Kadınlar Ülkesi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 28.04.2023 dilinde ve 216 ebatında basılan ayrıca  Herland sayfadan oluşan Kadınlar Ülkesi kitabı 9786053758723 olarak yayınlanmıştır.  Kadınlar Ülkesi kitabını Sevda Deniz Karali numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kadınlar Ülkesi PDF Oku.

Kadınlar Ülkesi PDF Oku

Kadınlar Ülkesi kadınların neler yapabileceğini incelik ve zarafetle anlatan, gülümseten bir ütopya.” —Marge Piercy
 
“Altın Çağ bilimkurgularının tadını veren ve şimdilerde hâlâ geçerliliğini koruyan bir eser.” —Joanna Russ
 
Charlotte Perkins Gilman yaşadığı dönemin ileri gelen hümanistlerinden ve kadın hakları savunucularından biri olmasının yanında feminist edebiyatın en mühim erken dönem temsilcilerinden. Yazıldıktan hemen hemen 65 sene sonra kitap formatında yayımlanabilen Kadınlar Ülkesi ise feminist ütopyanın ilk emsallarinden.
 
Birinci Dünya Savaşı’nın arifesinde üç Amerikalı erkek pek fazla insanın bulunmadığı, ücra bir yerde, tamamen kadınlardan oluşan bir topluluğa denk gelir. Gözlerine inanamayan kâşifler bu topraklarda erkeklerin de olması gerektiğine dair inançlarıyla incelemelerina başlar.
 
Çok geçmeden bu gizemli ülke ile alakalı gerçekler bir bir açığa çıksa da misafirlerin merakı giderilmenin aksine daha da artar ve Kadınlar Ülkesi’nin yönetim şekilinden inançlarına, kültüründen ekonomisine ve hatta anneliğe kadar birden fazla hususta bilgi sahibi olmaya ve toplumsal cinsiyet rollerini sorgulamaya başlarlar.
 
Toplumsal roller cinsiyete göre belirlenebilir mi? Kadınlık ve erkeklik değişmez kavramlar mıdır?
 
Kadınlar Ülkesi, ataerkilliğe verilmiş nüktedan bir yanıt.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama