Kalbiye PDF Oku

29.03.2024
18
Kalbiye PDF Oku

Kalbiye PDF oku, PDF kitap depomuzda, Zekiye Yaldız tarafından kaleme alınan Kalbiye isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786259969381 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kalbiye kitabı 216 olarak yayınlanmıştır.  Kalbiye kitabını 12.10.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kalbiye PDF Oku.

Kalbiye PDF Oku

Kalbiye, sıradan bir kadının intikam alma fikriyle yola koyulduğında yaşamları nasıl değiştirebileceğini gerçekçi bir dille anlatıyor. Yaşadığımız çağda kurulan toplumsal düzenin temellerini sarsacak kadar açık sözlü, ironik, yakıcı ifadelerle, güzellik, aşk, evlilik, aldatma ve sadakât kavramlarıyla çağın ahlâk anlayışına ayna tutuyor. Zekiye Yaldız’ın kaleminin ucundaki o sıcak üslupla farklı zamanlarda Kalbiye’yi yersek de onu anlıyor ve hak veriyoruz. Yer yer bir iç dökme gibi okuduğumuz roman, çarpıcı sonuyla çoğumuzun arkadaş toplantılarında gizli kapaklı konuştuğumuz, arada bir de kimselere söyleyemediğimiz sırları bizim yerimize deşifre ederek ikiyüzlülüğümüzü tokat gibi yüzümüze çarpıyor. 

“Masanın etrafında Gucciler, Vakkolar, Pradalar, ihtimal- çakma Hermesler oturuyor,  restmiktarda istenecek ne kadar pahalı yiyecek varsa istenmiş, mültecilere yardım için ne yapılacağı konuşulmaktadu. Her biri benden fazla önceden kocası tarafından aldatılmış kadınların bu kadar mutlu görünmelerine hayret edecek takatim yoktu. Bir kalpleri varsa kırılmış olmalıydı. Nasıl onardılar? Eşyayla, yılan zehiriyle, timsah derisi, kaplumbağa kabuğu ile şifalanmışlar, nefes terapiden biraz soluk almışlar ve Mevlevi terapiyle arşa yükselip aile diziniyle anneannelerini bulmuşlar şimdi de bu kutsal görev için Çukurambar’ın lüks restoranına inmişlerdi. Her biri birer Mehdi’ydi. Dünyanın göç sorununu yaprak sarması satarak çözmek üzereydiler.”
 

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.