Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş PDF indir Oku

27.10.2023
145
Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş PDF indir Oku

Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş PDF indir, PDF kitap depomuzda, Kolektif tarafından kaleme alınan Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. Defne Orhun dilinde ve Aslı Zengin ebatında basılan ayrıca  Erkal Ünal sayfadan oluşan Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş kitabı Emel Kahraman olarak yayınlanmıştır.  Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş kitabını Cihan Gerçek numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş PDF Oku.

Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş PDF indir

Kapitalizmi, temel işleyiş yasaları, üretimden başlayarak yaşamımızın her alanına uzanan müdahaleleri, ilişkileri ve çelişkileriyle enine boyuna tanıyıp; tüm bunların Marx ve Engels’in kaleme aldığı temel yapıtlardan bugüne ne gibi değişimler geçirdiğini, şimdilerde küresel kapitalizmin ne duruma geldiğini sorgulayıp; günümüz kapitalizminin krizlerini ve kapitalizmin topyekûn nasıl aşılabileceğini tartışan kapsamlı bir yapıt Kapitalizme Reddiye!
Çağdaş Marksizmin ve toplumcu düşüncenin on dokuz mühim yazarının, on dokuz kıymetli makalesiyle…
Kitabın üç temel bölümünde, yukarıda dile getirdiğimiz sıralamaya uygun olarak, önce “Sermaye, Sömürü ve Çelişki”, ardından “Küresel Kapitalizm”, en sonda da “Kriz ve Kapitalizmin Aşılması” ele alınıyor.
Kitabı yayına hazırlayan Alfredo Saad-Filho, konunun geniş kapsamını gözeterek, her bir hususta o alanın uzmanı Marksist bir düşünürün katkısını sağlıyor.
Böylelikle örneğin Ellen Meiksins Wood “Küreselleşme ve Devlet: Sermayenin İktidarı Nerede?” diye sorarken, Suzanne de Brunhoff “Finans Sermayesi ile Sanayi Sermayesi Arasındaki Yeni Bir Sınıf Koalisyonu”nu inceliyor… John Holloway bugün “Sınıf Mücadelesi Nerede?” diye sorup Kapitalizme Reddiye’nin siyasi boyutunu gündeme taşırken, Paul Burkett ekoloji konusunu, Les Levidow teknoloji meselesini tartışma masasına yatırıyor.
Her biri birbirinden kıymetli ve ufuk açıcı tüm katkılar bir araya geliyor ve sonuçta karşımıza Kapitalizme Reddiye bağlamında dört dörtlük bir başucu kitabı çıkıyor…

Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.