İnce Memed 4 PDF indir Oku

27.10.2023
97
İnce Memed 4 PDF indir Oku

İnce Memed 4 PDF indir, PDF kitap depomuzda, Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan İnce Memed 4 isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatında basılan ayrıca  639 sayfadan oluşan İnce Memed 4 kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  İnce Memed 4 kitabını 9789750806995 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İnce Memed 4 PDF Oku.

İnce Memed 4 PDF indir

Otuz iki yıllık bir zaman diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü, düzene başkaldıran Memed’in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurova’nın öyküsüdür. Yaşar Kemal’in söyleyişiyle “içinde başkaldırma kurduyla doğmuş” bir insanın, “mecbur adam”ın romanı.

Abdi Ağa’nın zulmüyle köyünü terk etmek zorunda kalan Memed, Ağa’nın yeğeniyle evlendirilmek üzere olan Hatçe’yi kaçırır. Abdi Ağa’yı yaralayan, yeğenini de öldüren Memed eşkiya Deli Durdu’ya katılır, fakat kıyıcılığına katlanmadığı Deli Durdu’dan iki arkadaşıyla birlikte ayrılır. Memed, sıradan bir köy çocuğuyken, zulmedenler için eşkiyaya, köylüler içinse bir kurtarıcıya dönüşür.

İnce Memed 4 Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.