Kaplanın Sırtında PDF indir Oku

27.10.2023
96
Kaplanın Sırtında PDF indir Oku

Kaplanın Sırtında PDF indir, PDF kitap depomuzda, Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Kaplanın Sırtında isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 13.7 x 23 cm ebatında basılan ayrıca  324 sayfadan oluşan Kaplanın Sırtında kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  Kaplanın Sırtında kitabını 9789751044600 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kaplanın Sırtında PDF Oku.

Kaplanın Sırtında PDF indir

“Mutlaka okuyun.” Müjdat Gezen
“Olağanüstü ve ayrıksı bir roman.” Prof. Onur Bilge Kula
“Soluk soluğa okunacak ve bir yazar kurgusu olamayacak kadar müthiş güzellikte…” Sırrı Süreyya Önder
“Tarihi romanlar, edebiyat dışı tartışmaları cezbetmesi yönünden yazması zor romanlardır. Kaplanın Sırtında, tüm siyasi ağırlığına rağmen, bu zorluğu aşarak en edebi Livaneli romanı olmuş.” Burhan Sönmez – Pen International 
“Muhteşem eser…” Özdem Sanberk
“‘Kaplandan’ inince ‘kendini kaybeden’ bir ‘insanın’ hikâyesi.” Burak Soyer
Tahttan indirilişinin üzerinden bir asırdan uzun bir zaman geçmiş olan II. Abdülhamid’in yaşamının en enteresan evresi Livaneli’nin çağdaş anlatısıyla gün yüzüne çıkıyor. Devrik padişahın, ihtilalci fikirlerin filizlendiği Selanik şehrindeki günleri hem bir vicdan muhasebesi hem de yoğun bir psikolojik gelgit dalgası.
Türk edebiyatının kuşak bağı Zülfü Livaneli, II. Abdülhamid’in tahtını kaybettikten sonra yaşadıklarına odaklanırken, okuru dönemin atmosferine ve düşünce yapısına yaklaştıran bir dil lezzetini, akıcı üslubuyla harmanlıyor. Tarih ile kurgunun iç içe geçtiği bu anlatıda II. Abdülhamid kaplanın sırtından iniyor ve tüm roman kahramanları gibi kendini savunmaya çalışıyor.

Kaplanın Sırtında Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.