Kartal Kanadını Açtığında PDF oku indir

12.02.2024
40
Kartal Kanadını Açtığında PDF oku indir

Kartal Kanadını Açtığında PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Ömer Uçar tarafından kaleme alınan Kartal Kanadını Açtığında isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786258380507 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kartal Kanadını Açtığında kitabı 640 olarak yayınlanmıştır.  Kartal Kanadını Açtığında kitabını 21.06.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kartal Kanadını Açtığında PDF Oku.

Kartal Kanadını Açtığında PDF Oku

Mavrato köyünün hayalperest çocuğu Süleyman’ın en fazla istediği şey ufaklüğünden beri sevdiği Melek’le evlenmektir. Geç olur, güç olur ve sonunda muradına erer. Süleyman gündüz tarlasında çalışacak, geceleri Melek’i sevecek ve kocaman bir aile kuracaktır. 
Hiç hesapta yokken askerlik kapıyı çalar. Meşrutiyet’in ilanıyla birlikte köylünün alıştığı, bildiği düzen değişmektedir. “Üç yıl geçer” deyip askere gider ve Balkan Harbi’nin tam göbeğine düşer. Neye uğradığını şaşıran Süleyman, mucize kabilinden hayatta kalır ama sırada Cihan Harbi mevcuttur. 
Kahramanımız milyonlarca Osmanlı askeri gibi cepheden cepheye gezer. Önce Çanakkale, ardından Kafkas ve en son Filistin cepheleri… Düşman süngüsü, kurşunu, bombası ve açlıkla, hastalıklarla cebelleşen Süleyman için gerçek, elindeki mavzerden bellidir. Rüyalar ise başka söyler: Kâh göklerin yücesindeki kartal olur, kâh yerin dibindeki yılan!
Kartal Kanadını Açtığında yoğun araştırmaveyayalı, destansı bir roman… Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemini ve savaşın gerçek yüzünü bir Anadolu köylüsünün gözünden anlatan kuvvetli ve etkileyici bir roman.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.