Katil Şairler Antolojisi PDF oku indir

12.02.2024
30
Katil Şairler Antolojisi PDF oku indir

Katil Şairler Antolojisi PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Polat Onat tarafından kaleme alınan Katil Şairler Antolojisi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786257599276 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Katil Şairler Antolojisi kitabı 142 olarak yayınlanmıştır.  Katil Şairler Antolojisi kitabını 23.12.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Katil Şairler Antolojisi PDF Oku.

Katil Şairler Antolojisi PDF Oku

“Bu kitapta Adem Yoksun’un, Kader Muhafızı’nın ve Bay B’nin şiirlerini bulacaksınız. Üç katil şairim… Aslına bakılırsa Adem Bey tam anlamıyla katil sayılmaz. Kendisi müntehir bir şair. Geniş anlamıyla bakılırsa kendini öldürmek de bir nevi cinayet sayılabileceğinden, onun için de diğer katillerin arasında kendini ifade edebilecek denli gözünü kan bürümüş diyebiliriz.”

“Ahlat Ağacı” filminde Nuri Bilge Ceylan’ın, “Taşra Mektubu”na yaptığı referanslar ile gündeme oturan Polat Onat, şiiri bıraktığını söylese de, kurgu metinlerinin içinde şiirlerini ve şairlerini yaşatan bir yazar olmaya devam ediyor.

Yeni bir şiir dosyası hayata getirmemek noktasındaki kararlılığı, fakat yaşamını ve söyleyişini temelden şiirleştirmiş bir yazar gösterebilirdi… Şiir, işte tam böyle bir noktada bırakılır ve işte şiir tam bu noktada şair karakterlerin elinde keskin bir hâl alır.

Fihrist Kitap olarak, “Polatonat”ın günümüz Türk şiiri adına neler vadettiğini gözler önüne seren, kıymetli bir antoloji ile karşınızdayız.

Şair öldürse de şiir ölmez.

Ömer Alkan

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.