Kesin İnançlılar PDF indir

27.10.2023
84
Kesin İnançlılar PDF indir

Kesin İnançlılar PDF indir, PDF kitap depomuzda, Eric Hoffer tarafından kaleme alınan Kesin İnançlılar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786056923975 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kesin İnançlılar kitabı 210 olarak yayınlanmıştır.  Kesin İnançlılar kitabını 01.11.2019 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kesin İnançlılar PDF Oku.

Kesin İnançlılar PDF indir

Bu kitap tam teşekküllü bir ders kitabı değildir. Bu bir düşünceler kitabıdır ve yeni bir yaklaşıma işaret ettiği ve yeni soruların dillendirilmesine yardım ettiği sürece yarı-hakikatlerden kaçınmaz. “Bir kaideyi resmetmek için,” der Bagehot, “epeyce abartmanız ve epeyce şeyi dışarıda bırakmanız şarttır.”
 
“Yirminci yüzyılın en etkili kitaplarından.” Time
 
Alman asıllı dünyaca ünlü ABD’li düşünür Eric Hoffer’in, Nazizmin ilgasından sonra ve Soğuk Savaş’ın tırmanmasından hemen önce kaleme aldığı Kesin İnançlılar, temelde kitle hareketlerinin ve bu hareketlere katılan bireylerin psiko-politikasına dair mühim ve provokatif düşünceler barındıran bir eser.
 
Hoffer bu kitabında, kendi ülkülerine ulaşmak için gerekli enerjiyi kitlelere “pompalayan” dinî ve ideolojik hareketlerin gelişme safhalarını, beslenme kaynaklarını, birey ve toplum üzerindeki çalışma mekanizmalarını, bağlayıcı ve zorlayıcı yapılarını irdelerken, okuru da bu konular üzerine her daim sorgulamaya –farklı zamanlarda kendisine cephe alınmasını dahi göz önünde bulundurarak– teşvik ediyor. Yazıldığı 1951 senesinden bu yana bir çok dile çevrilen ve tüm dünya çapında çoksatar olan Kesin İnançlılar, günümüz dünyasına hâlâ ışık tutan bir yapıt.

Kesin İnançlılar Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.