Kevin Dutton «Olağan Psikopatlar PDF Oku»

03.02.2024
55
Kevin Dutton «Olağan Psikopatlar PDF Oku»

Kevin Dutton Olağan Psikopatlar PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Kevin Dutton Olağan Psikopatlar tarafından kaleme alınan Kevin Dutton Olağan Psikopatlar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Kevin Dutton Olağan Psikopatlar PDF Oku

Kevin Dutton «Olağan Psikopatlar» pdf indirYazar(lar) Kevin Dutton
Kategori(ler) Psikoloji
Yıl 2013
Sayfa 280

OKU KITAP INDIR

Olağan Psikopatlar kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

PSİKOPAT. Bu kelimeyi duyar duymaz katiller, sapıklar, intihar bombacıları üşüşüyor zihnimize.

Ama filmlerdeki emsallerinin aksine, gerçek hayatta her psikopat şiddet yanlısı yahut suça meyilli değil. Yeni araştırmalar her on CEO’dan birinin psikopat olduğunu dile getiriyor. Gülerek “Bilmem mi!” diyorsanız ekleyelim; cerrahlar, avukatlar, gazeteciler ve politikacılar arasında da psikopatlık hayli olağan. Psikopatların dünyasına yapacağınız bu afallatıcı yolculukta, Oxford Üniversitesi’nden Prof. Kevin Dutton, psikopatik eğilimlerin insanın doğasında olduğunu ortaya koyarken, toplumun da önceden hiç olmadığı kadar psikopatlaştığını savunuyor. Zira korkusuzluk, kendine güven, cazibe, acımasızlık ve odaklılık gibi psikopatlarda öne çıkan özellikler 21. yüzyılda başarı kelimesinin üzerine terzinin diktiği ceket gibi oturuyor.

Kevin Dutton, yüksek güvenlikli hastanelerin psikopati koğuşları, Budist tapınakları -kapaktaki “ermiş” kelimesi ne yazık ki nedensiz kullanılmadı- ve komando eğitim kampları gibi yalnız özel izinle girilebilen olağanüstü yerlerde aracılığıyla bizzat yaptığı gözlemleri, beyin taraması gibi gelişmiş yöntemler ve benzeri bilimsel araştırmalarla harmanlayarak, başarılı bir cerrahla seri katil arasındaki çizginin aslında nasıl da ipince olduğunu gözlerimizin önüne çıkarıyor.

Her sayfası kışkırtıcı önermelerle dolu Olağan Psikopatlar, bizi o hep hor gördüğümüz, ama yeri geldiğinde yararlanmaktan da çekinmediğimiz karanlık yanımız ile tanıştırıyor.

“Tedirgin edici ama bi hayli fazla da keyifli. 2012’nin atlanmaması gereken 20 kitabından biri.”
Slate


Kevin Dutton Olağan Psikopatlar kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Kevin Dutton Olağan Psikopatlar ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Kevin Dutton Olağan Psikopatlar online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.