Kolaya Kaçmayalım 1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler PDF Oku

09.05.2024
27
Kolaya Kaçmayalım  1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler PDF Oku

Kolaya Kaçmayalım 1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler PDF oku, PDF kitap depomuzda, Kemal Tahir tarafından kaleme alınan Kolaya Kaçmayalım 1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256698345 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kolaya Kaçmayalım 1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler kitabı 280 olarak yayınlanmıştır.  Kolaya Kaçmayalım 1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler kitabını 08.05.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kolaya Kaçmayalım 1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler PDF Oku.

Kolaya Kaçmayalım 1950 Sonrası Yazılar-Soruşturmalar-Söyleşiler PDF Oku

Kemal Tahir, 1960 ardından Türk düşünce ve edebiyat çevrelerinde görüşleri ile tartışmalara neden olmuştur. Sık sık Kemal Tahir’e, edebiyatına, tarih ve toplum kavrayışına ilişkin eleştiriler yöneltilmiştir. Yazarın ölümünden sonra da bu eleştiriler sürmüştür. Kemal Tahir’in gazete ve dergilerdeki yazı, soruşturma ve söyleşilerini bir araya getiren bu çalışmanın önemi, yazarın, salt romanları ile alakalı konuşmanın ötesinde, yazı, soruşturma ve söyleşileri kendisine yönelik eleştirileri yanıtlama zemini olarak değerlendirmiş olduğunu bize göstermesidir. Bu kitapta toplanan metinler tam da bu anlamda Kemal Tahir’in, sağlığında dönemin düşünsel ve edebi ikliminde kendisini nasıl konumlandırdığını, kendisine yöneltilen eleştirilere nasıl yanıt verdiğini, açık bir biçimde ortaya koymaktadır.
Kolaya Kaçmayalım adlı bu eser, Kemal Tahir’in 1950 ardından farklı dergi ve gazetelerde yayımlanan yazılarını, soruşturmalarını ve söyleşilerini, ilk defa bir arada okuyucuya sunarak Kemal Tahir külliyatına tamamlayıcı bir halkayı daha eklemektedir.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama