Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri PDF Oku

18.03.2024
31
Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri PDF Oku

Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri PDF oku, PDF kitap depomuzda, Bülent Okay tarafından kaleme alınan Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059521475 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri kitabı 112 olarak yayınlanmıştır.  Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri PDF Oku.

Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri PDF Oku

Konfuçyüs…
Ünlü Çinli düşünür.

Pek çok ülkede adına enstitüler kurulan, konferanslar tertip edilen ve kitaplar yazılan Konfuyüs’ü acaba kaç kişi gereği gibi anlayabiliyor?

Ülkemizde basılan Çin, Çin felsefesi ve Konfuçyüs ile alakalı kitaplar genelde Batı dillerinden çevrilmiştir. Bu kitaplarda verilen bilgilerde ciddi hatalar bulunmaktadır. Konuya, yalnızca çeviri olayı olarak bakmamak gerekir. Çin kültürünü iyi tanımadan Konfuçyüs’ü anlamak olabilecek değildir.

Elinizde tuttuğunuz Konfuçyüs adlı bu eser, konunun uzmanı Prof. Dr. Bülent Okay tarafından yazılmış seçkin bir eserdir. Bu eserde, Konfuçyüs tarafından söylenmiş yetmiş beş “konuşma” bulunmaktadır. Eserde bu konuşmaların açıklamalarına da yer verilmiştir.

Hâlen, alanında Türkiye’de tek olma özelliğini sürdüren bu eserdeki bilgiler, kısa ve öz olarak verilmiştir. Kitabın adı Konfuçyüs olmakla birlikte, Çin felsefesinin temel noktalarını da özetleyerek sağlamaktadır.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.