Kör Baykuş (Ciltli) PDF oku indir

12.02.2024
34
Kör Baykuş (Ciltli) PDF oku indir

Kör Baykuş (Ciltli) PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Sadık Hidayet tarafından kaleme alınan Kör Baykuş (Ciltli) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786051559445 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kör Baykuş (Ciltli) kitabı 87 olarak yayınlanmıştır.  Kör Baykuş (Ciltli) kitabını 27.07.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kör Baykuş (Ciltli) PDF Oku.

Kör Baykuş (Ciltli) PDF Oku

Sadık Hidayet’in modern İran edebiyatının eşsiz verimlerinden sayılan romanı Kör Baykuş, kendisinin ve temsil ettiği aydınların fikrî manada bağlı oldukları toplumdan kopukluklarını ele aldığı bir eserdir. Hidayet, romanda, İran halk edebiyatından beslenerek, buradan aldığı materyalleri modern edebiyat ile bir araya getirip yoksulluk, umutsuzluk, karanlık ve kendi zamanına dek kimsenin konuşmaya cesaret edemediği konulara değinmiştir.
Kör Baykuş, sarmal konulardan buluşmaktedir ve sürrealist bir biçemde kitap haline getirişmiştir.. Bunun bunun yanında; içerdiği çokça sembol ve imgeyle edebiyat eleştirmenlerinin, bugün hâlâ çözmeye çalıştıkları gizemlerle doludur.
Hidayet’in ölüm korkusundan doğan bu eser, her ne kadar etkisinde kaldığı Batılı yazarların izlerini taşısa da özgün üslubuyla etkilendiği kalemleri dahi gölgede bırakmıştır. Hidayet bu eserde, kadim İran tarihi ve düşüncesine duyduğu özlemi yansıtırken, içinde bulunduğu zamanda bireylerin ve özellikle aydınların yaşadığı zihinsel bunalım ile zaman ve mekân içinde yer aramanın doğal zorluklarını kaleme almıştır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.