«Küçük Timsah Masalı PDF Oku»

07.02.2024
37
«Küçük Timsah Masalı PDF Oku»

Küçük Timsah Masalı PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Küçük Timsah Masalı tarafından kaleme alınan Küçük Timsah Masalı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Küçük Timsah Masalı PDF Oku

«Küçük Timsah Masalı» pdf indirSusayan Ceylanlar, Maymunlar, Tilkiler, Tavşanlar, Kaplumbağalar ve daha bir çok orman sakini o gölde su içmeye korkar olmuştu. Çünkü Küçük Timsah hiç kimseyi suya yaklaştırmaz ve onların su içmesine izin vermezmiş.

Bu durum gölde su içmeye giden tüm hayvanları rahatsız edermiş. Lakin hiçbiri timsahla baş edemezmiş.

Bir gün birlikte oyun oynayan Kaplumbağa ile Tavşan çok susamıştı. O yüzden gölün kıyısına Timsah ile konuşmaya gitmişler. Tavşan “ Timsah kardeş, Timsah kardeş.” Diye seslenmiş.

Gölün kıyısına ulaşan Timsah “ Ne istiyorsunuz?”

Kaplumbağa “Hava çok sıcak, dilimiz damağımız kurudu. Müsaade edin de, biraz su içelim.”

Timsah “ Sakın buraya yaklaşmayın. Burası benim yuvam ulaşana saldırırım.”

Tavşan “Biz çok susadık.” Diyerek ne kadar da yalvarmışsa da, Timsah onların göle yaklaşmasına izin vermemiş.

Çaresiz kalan Tavşan ve Kaplumbağa göle yakın bir çevrede su içmek için timsahın uyumasını beklemeye başlamışlar.

Bir süre sonra arkadaşına dönen Tavşan “ Kaplumbağa ormanda çok akıllı bir maymun varmış. Her şeyi bilir ve çözermiş. Gel en iyisi onun yanına giderek ondan yardım isteyelim.”

Kaplumbağa “ Aslan ile Tilkiyi de yanımıza alıp öyle gidelim.” Demiş.

Hemen Aslan ve Tilkiye de düşüncelerini anlatan Tavşan ile Kaplumbağa onlarla birlikte çok uzaklarda yaşayan akıllı Maymun’un yanına gitmişler. Sora sora akıllı Maymunu bulmuşlar.

Aslan göldeki Timsahın orman halkına yaptıklarını bir bir anlatmış. Bir süre düşünen Maymun “bu hususta arkadaşım kirpi bize yardım eder.” Demiş.

Aslan, Tilki, Kaplumbağa ve Tavşan birbirine bakmışlar şaşkınlıkla, çünkü onlara göre ufak bir kirpi ne yapabilirdi ki, onların şaşkınlıkla birbirine baktığını gören akıllı Maymun “Merak etmeyin siz.” Diyerek yavrusuna çağırıp ona “Kirpi Tobiye yanıma gelmesini söyle.” demiş.

Kısa bir süre sonra Maymun yavrusu ile Kirpi Tobi birlikte gelmişler. Akıllı Maymun ona durumu anlatarak yardım etmesi için onlarla göndermiş.

Özellikle Tavşan ile Kaplumbağa bu fikirden hiç tatmin kalmamışlardı. Onlara göre bu bir çözüm değildi. Hep birlikte konuşa konuşa gölün kıyısına gitmişler.

Bunun yanı sıra epey bir susayan kirpi gölün kıyısına gidip, doyasıya su içmeye başladı. Onu gören ufak Timsah “Sen ne cüretle benim yuvama gelirsin.” diyerek o Kirpiyi ısırmak için o koca ağzını açmış.

Kirpi ise hemen dikenlerini çıkartarak kendini korumaya almış. Kirpiyi ısırmaya çalışan Timsahın damağına batan kirpinin dikenleri Timsahın canını o kadar çok acıtmıştı ki, Timsah “Yardım edin.” Diye bağırmaya başlamış.

Gölün kıyısına gelmiş tüm hayvanlar onun acı içinde kıvranışını izlemişler sonrada ona yardım etmeyi teklif etmişler.

Çaresiz kalan timsah, Maymun’un kendisine yardım teklifini kabul etmiş. Hemen bir merhem hazırlayan akıllı maymun, Timsahın damağına sürerek onun acısını dindirmiş.

O günden sonra hiç kimseye karışmayan ufak Timsah dersini almıştı. Ormandaki hayvanlar ise istedikleri vakit göle gidiyor, korkusuzca sularını içiyorlardı.

Bu güzel Küçük Timsah Masalı da burada son buldu. Başka Ezop Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Bu masalın kaynak gösterilmeden yayına girmesi çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır…

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.