Michel Foucault «Deliliğin Tarihi PDF Oku»

31.01.2024
31
Michel Foucault «Deliliğin Tarihi PDF Oku»

Michel Foucault Deliliğin Tarihi PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Michel Foucault Deliliğin Tarihi tarafından kaleme alınan Michel Foucault Deliliğin Tarihi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Michel Foucault Deliliğin Tarihi PDF Oku

Michel Foucault «Deliliğin Tarihi» pdf indirYazar(lar) Michel Foucault
Kategori(ler) Felsefe
Yıl 2020
Sayfa 800

OKU KITAP INDIR

Deliliğin Tarihi kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Michel Foucault, Deliliğin Tarihi’nde, deliliğin gündelik yaşamın bir parçası sayıldığı, kaçıklarla çılgınların sokaklarda ellerini kollarını sallayarak dolaştıkları Orta Çağdan, tehlikeli sayılmaya başladıkları, tımarhanelere kapatıldıkları, öteki insanlarla aralarına ilk kez duvarların çekildiği on sekizinci yüzyıla kadar, Batı’da deliliğin arkeolojisini irdeliyor.

Deliliğin fantastik dünyasında dolaşırken Foucault, aslında “deli”nin bize onun deli olduğuna karar veren, onu öyle konumlandıran genel toplumsal harita üzerinde işgal ettiği yer itibariyle yansıdığını gösteriyor. Her çağın kendi ütopyası içinde kendini arındırdığı, saflaştırdığı, idealleştirdiği tarihsel yolculukta, delinin bu arınma ayin ve oyunundaki yerini ve rolünü kavramamızı sağlıyor. Bu nedenle, Deliliğin Tarihi, bunun yanı sıra aklın tarihinin ana hatlarını da ortaya koyuyor: Akıl, kendini fakat deliliğin zıddında, deliliğin zıddı olarak tanımlayabiliyor. Öyleyse delilik, toplum düzeninin varlığı için gerekli; çünkü bu düzen fakat kendi negatifinin aynasında kimlik bulabiliyor.


Michel Foucault Deliliğin Tarihi kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Michel Foucault Deliliğin Tarihi ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Michel Foucault Deliliğin Tarihi online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.