Mumsema Han PDF oku indir

23.02.2024
46
Mumsema Han PDF oku indir

Mumsema Han PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Hakan Karakaşoğlu tarafından kaleme alınan Mumsema Han isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789755707334 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Mumsema Han kitabı 197 olarak yayınlanmıştır.  Mumsema Han kitabını 15.06.2015 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Mumsema Han PDF Oku.

Mumsema Han PDF Oku

İstanbul’da turizmin ve ticaretin merkezleri: Eminönü, Kapalı Çarşı, Tahtakale, tarihi hanlar… Tarihsel önemleri, estetik değerleri yönünden birden fazla kez mercek altına alınmış mekânlara, bu kez bir kumaşçı yamağı bambaşka bir gözle yaklaşıyor.

Bölge esnafının ticaretin hızına ve değişimine ayak uydurmaya çalışırken insani ilişkilerini muhafazakar bir çerçevede devam ettirme ısrarıyla yaşanan çelişkiler yumağı, bu çelişkilerin göbeğinde çıkış arayan Adem’i çepeçevre sarmıştır. Bir yandan sıkışmışlık duygusu içindedir, diğer yandan arzuladığı şeyin ne olduğunu bilmediğinden hareket etmeye korkar. Aradığı sorulara yanıt veremez, sınırlı çevresini aşma cesaretini gösteremezken aşık olur. Arzu, nesnesini bulmuş, kurtuluş umudu elde etme takıntısına dönüşmüştür. Hayatında yaşanan bu altüst oluş, bolluğun ortasında kanaatkar olmanın erdemiyle devam ettirdiği yaşamını ona tekrar sorgulatır.

Hakan Karakaşoğlu, ilk romanı Mumsema Han’da kabuğunu kırmaya çalışan sıradan bir insanın trajedisini gerçekçi bir üslupla konu alıyor. Toplumsal rollerin belirleyiciliğini, bireyin kendini ortaya koyma iradesi karşısındaki tutuculuğunu ve kısıtlayıcılığını cesaretle sorgulayıp hikayesiyle harmanlıyor.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.