Nikolay Vasilievich Gogol «Ölü Canlar PDF Oku»

03.02.2024
40
Nikolay Vasilievich Gogol «Ölü Canlar PDF Oku»

Nikolay Vasilievich Gogol Ölü Canlar PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Nikolay Vasilievich Gogol Ölü Canlar tarafından kaleme alınan Nikolay Vasilievich Gogol Ölü Canlar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Nikolay Vasilievich Gogol Ölü Canlar PDF Oku

Nikolay Vasilievich Gogol «Ölü Canlar» pdf indirYazar(lar) Nikolay Vasilievich Gogol
Kategori(ler) Edebiyat
Yıl 2005
Sayfa 342

OKU KITAP INDIR

Ölü Canlar kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Nikolay Vasilyeviç Gogol’ ün (1809- 1852) eseri “Ölü Canlar”, 19. yüzyılın büyük romanlarından biridir. Rus edebiyatında Romantizmim bilinen kaidelerinı bırakıp, konularını günlük yaşamın içinden başlayan ilk yazar Gogol’ dür. Gogol, eserinde bir Rusya taşra kasabasındaki yaşantıyı ince bir ironiyle yansıtılırken yöneticilere getirdiği eleştirileri de eleştirilerine de romanının içine ustaca yaymayı bilir. “Ölü Canlar”, bu yüzden yayımlandığı senelerda bütün eleştirmenleri karşısına alan ve Gogol’ ün iğrenç bir gerçekçilikle suçlanmasına neden olan mühim bir eserdir.
Gogol bu romanı Puşkin’in ona ön bilgiler vermesi üzerine yazmıştır. Bir epik roman yazma maksadıyla başladığı eserini Dante’nin “İlahi Komedya”sına benzeten Gogol, sağlığında yayımlayabildiği ilk bölümüyle dünya edebiyatına bir başyapıt bırakmıştır.
“Ölü Canlar”, kahramanı Çiçikov’un dolandırıcı kişiliği ile ve onun ilişki kurduğu toprak sahibi ve bürokrat çevresiyle olan ilişkilerini anlatır. Gogol, eseri ile ilgili, “Kalemimden öyle canavarlar fırlıyor ki ben de şaşıyorum. Bunu kim görse korkudan titrer.” Demiştir.


Nikolay Vasilievich Gogol Ölü Canlar kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Nikolay Vasilievich Gogol Ölü Canlar ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Nikolay Vasilievich Gogol Ölü Canlar online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.